0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

387786242_734274082074526_8750432574269184489_n
Не порушуйте правил участі у програмі ЗПТ і ми напевне зможемо захистити ваші права у разі їх порушення! Таку фразу фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ постійно повторюють пацієнтам програми, які до нас звертаються.
На жаль, нещодавно ми стали свідками ситуації, коли самі пацієнти провокують посилену увагу до програми з боку поліції та медпрацівників. Відповідні події мали місце в м. Коростишів Житомирської області.
 До нас, на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, звернулася група пацієнтів, які розповіли, що практично всім пацієнтам сайту примусово вдвічі знизили щоденне дозування замісного препарату.
Наші фахівці уточнили у регіональної координаторки Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в Житомирському регіоні, що ситуація дійсно має місце.
Ми підготували офіційне звернення до керівництва медзакладу, на базі якого в Коростишеві надаються послуги програми ЗПТ, і отримали відповідь щодо наявної ситуації і можливості підняти дозування учасникам програми.
Як з’ясувалося, зменшення дозування на 50% було застосовано до тих пацієнтів, які не з’явилися на перевірку залишків замісного препарату або не надали залишки препарату в необхідному обсязі.
«10.08.2023 була проведена перевірка залишків препарату. З 63 осіб на телефонні дзвінки відповіли 12 чоловік. На контроль до лікарні з’явились 8 чоловік. Лише у двох з них була в наявності вся необхідна кількість таблеток. Шестеро ж з них зовсім не мали препарату «Метафін ІС», хоча до закінчення терміну був ще один тиждень.
Лікарем-наркологом в діагностичних цілях було на два тижні зменшено дозування препарату на 50% за винятком осіб, що з’явилися на огляд, приймають АРТ та перебувають в середній стадії важкості хвороб. За два тижні вся група з 63 осіб була переведена на прийом препарату в дозуванні до перевірки. При цьому в 50% осіб, котрим було зменшено дозу не виявлено симптомів абстиненції, що дає підстави вважати, що дана доза є завищеною для них.
Шляхом подальшого моніторингу та індивідуального підходу буде встановлене відповідне дозування для кожного пацієнта».
«Люди добрі, — каже керівник Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ Андрій Яровий ( Андрей Яровой ), — я дуже вас прошу: давайте не забувати, що в нас, пацієнтів програми ЗПТ, є не тільки наші права, але й обов’язки, які нам потрібно виконувати під час перебування в програмі!»
 Тому ще раз звертаємося до пацієнтської спільноти: якщо ми хочемо, щоб наші права не порушувались, нам треба дотримуватись Правил перебування у програмі ЗПТ.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print