0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про набір нових пацієнтів ЗПТ у м. Києві та МПСС при коморбідних захворюваннях говорили під час інформаційного заняття для нових пацієнтів замісної терапії в м. Києві.
 
Завідувач відділення «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович пояснив учасникам зустрічі, що поєднання в одного пацієнта декількох хронічних захворювань, пов’язаних з основним, називається коморбідністю. Захворювання посилюють вплив одне одного на організм і суттєво погіршують якість життя людини.
 
Якщо мова йде про залежність від психоактивних речовин, то часто мова йде про ВІЛ, вірусні гепатити, проблеми з судинами і в окремих випадках про туберкульоз.
 
Окремий наголос під час зустрічі було зроблено на важливості прийому препаратів АРТ.
 
Пацієнти також дізналися про можливість пройти лікування вірусного гепатиту С препаратами, які закуплені за кошти держбюджету й тому закуповуються державою безкоштовно.
 
Присутнім також було пояснено, чому важливо укласти декларацію з сімейним лікарем – саме за його направленням людина може отримати безкоштовно консультацію спеціаліста вузької спеціальності, наприклад судинного хірурга.
Учасники зустрічі задавали питання, на які отримували максимально повні відповіді.
Завершилося інформаційне заняття традиційним чаюванням.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print