0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ спільно з колегами з Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю допомогли зберегти безперервність лікування учаснику програми ЗПТ, який повернувся з Полтави до рідного Харкова.
 
Чоловік звернувся на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, й розповів, що ризикує залишитися без життєво-необхідного лікування. Свого часу через обстріли він евакуювався з Харкова до Полтави та став учасником програми ЗПТ у цьому місті. Як тільки в Харкові стало спокійніше, чоловік вирішив повернутися додому. Але коли звернувся за ЗПТ в рідному місті, зіткнувся з проблемою.
 
Медпрацівники запропонували чоловікові записатися до листка очікування, що ставило загрозу безперервності лікування та загрожувало перекреслити всі позитивні здобутки за час участі у програмі.
 
Тільки завдяки втручанню фахівців Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ й Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю, чоловік таки став учасником державної програми ЗПТ й сьогодні отримав замісний препарат.
 
Ми звертаємо увагу, що подібні випадки є доволі розповсюдженими, особливо в м. Харків та області. Тому ми звертаємося до учасників програми ЗПТ – перш ніж повертатися додому, обов’язково повідомте про свої плани лікаря кабінету видачі, на базі якого ви отримуєте замісну терапію, та попросіть оформити переведення.
 
Пацієнт не менше як за тиждень до запланованого ним вибуття подає до ЗОЗ, де він отримує ЗПТ, заяву щодо забезпечення безперервності ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці, до якої пацієнт вибуває постійно чи тимчасово. В окремих випадках за наявності підтвердних документів термін розгляду заяви пацієнта може бути скорочено.
 
Лікуючий лікар повідомляє ЗОЗ (за телефоном або факсом), до якого планує вибути пацієнт, про необхідність забезпечення продовження ЗПТ цьому пацієнту.
 
Рішення щодо продовження ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці приймає лікуючий лікар, що надає послуги, не пізніше як у триденний строк з моменту отримання повідомлення про прибуття пацієнта (в окремих випадках цей термін може бути скорочено), про що інформує (за телефоном або факсом) лікуючого лікаря ЗОЗ, на базі яких пацієнт отримує ЗПТ.
 
Після отримання інформації щодо можливості забезпечення пацієнту ЗПТ у ЗОЗ іншого регіону, до якого вибуває пацієнт, лікуючий лікар оформлює завірену в установленому порядку виписку з медичної документації.
 
При прибутті до іншої адміністративно-територіальної одиниці пацієнт подає до ЗОЗ заяву щодо продовження для нього ЗПТ в цих ЗОЗ, копію сторінок паспорта (1 та 2 сторінки) або іншого документа, що посвідчує особу, та завірену в установленому порядку виписку з медичної карти. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, пред’являється пацієнтом особисто при поданні документів.
 
Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print