0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

 
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ допомогли стати учасницею програми молодій мамі, яка є представницею спільноти та вживала так званий «вуличний метадон».
Жінка на останніх тижнях вагітності перебувала в пологовому будинку. Через абстинентний синдром вона стала відчувати себе вкрай погано, тому звернулася до нас за допомогою та консультацією. Ми пояснили жінці, що їй показана участь у програмі замісної терапії. До вирішення ситуації долучилися кейс-менеджерка БФ «Надія та Довіра».
Наразі дитина ще перебуває під медичним наглядом, а мама вже виписана. З допомогою нашої кейс-менеджерки жінка стала учасницею програми й отримала замісний препарат.
Дуже сподіваємося, що участь в програмі замісної терапії допоможе молодій мамі змінити власне життя на краще та дасть змогу більше часу проводити з дитиною.
Для подальшої допомоги кейс передано Всеукраїнському об’єднанню наркозалежних жінок ВОНА.
Ми також хочемо звернутися до вагітних представниць спільноти, які вживають опіоїди: не зволікайте з рішенням щодо участі в програмі ЗПТ.
Нижче кілька фактів, які допоможуть ухвалити правильне рішення.
Багато жінок приймають рішення про відмову від опіоїдів саме під час вагітності. Але треба пам’ятати, що різке припинення вживання і пов’язана з цим абстиненція можуть бути вкрай небезпечними для жінки та її ненародженої дитини. Тому подібні рішення потрібно приймати обов’язково консультуючись з лікарем.
Багаторічні наукові дослідження свідчать про те, що замісні препарати – безпечні для дитини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЗПТ має найменш тривалий та найменш значущий вплив на розвиток дитини у порівнянні з неконтрольованим вживанням опіоїдів.
Відповідно до чинних правил, вагітні жінки долучаються до програми ЗПТ – позачергово.
Якщо у вас виникли питання, задати їх можна консультантам за телефоном Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ 0-800-507-727, наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.
На Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ також можна отримати безкоштовну телефонну консультацію лікаря-нарколога.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print