0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні на Гарячу Лінію звернувся чоловік і повідомив, що вдруге захворів на COVID-19. Трапилося це на фоні лікування вірусного гепатиту С.
 
Чоловік побоювався помилкового діагнозу, і дивувався, як таке взагалі можливо. Оскільки, за його словами, від після попереднього одужання від коронавірусу пройшло не більше пів року. Також клієнт Гарячої Лінії цікавився, чи потрібно припиняти лікування гепатиту С на час лікування від COVID-19.
 
Лікарка-інфекціоністка під час телефонної консультації пояснила, що цілком можливо захворіти на COVID-19 повторно. Крім того, під час лікування гепатиту С імунітет може знижуватись, що могло сприяти повторному інфікуванню коронавірусною інфекцією. Припиняти лікування гепатиту С ні в якому разі не можна самостійно. Але відповідне рішення може прийняти лікар у випадку тяжкого перебігу інфекції.
 
Людям, які мають знижений імунітет, дуже важливо дотримуватися правил профілактики поширення коронавірусної інфекції. Тобто, слід використовувати одноразову медичну маску, дотримуватися соціальної дистанції та ретельно мити руки.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print