0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом тижня фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали два звернення від учасників програми, які загубили замісний препарат, виданий на місяць.
При цьому до наступного візиту до закладу охорони здоров’я в однієї людини залишалося два тижні, а в іншої три.
«Це надзвичайно неприємна ситуація, і ми просимо учасників програми бути уважнішими. Лікар не зобов’язаний видавати препарат замість втраченого, тим паче в умовах війни, коли важко спрогнозувати подальшу ситуацію. Пацієнт ЗПТ, який втратив препарат, може бути переведений на щоденний прийом», — пояснив Андрій Яровий, керівник проєкту Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ.
Так, в Наказі МОЗ №200 зазначено, що «Виявлення нестачі препаратів або їх ненадання для контролю, у тому числі у визначений лікарем термін, є підставою для припинення їх видачі за рецептом або безпосередньо від ЗОЗ для їх самостійного прийому в амбулаторних умовах».
Тому ми хочемо ще раз нагадати, що отримуючи наркотичний препарат для самостійного прийому, пацієнт несе відповідальність щодо зберігання, прийому та кримінальну відповідальність в разі незаконних дій.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print