0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ допомогли учаснику програми з одного з населених пунктів Луганської області отримати лікування замісним препаратом в найближчому медзакладі Донецької області.
На початку місяця на Гарячу Лінію звернувся чоловік, який розповів, що є учасником державної програми ЗПТ. Проте у зв’язку з бойовими діями, кабінет видачі припинив свою роботу. У той час як інші пацієнти сайту перебиралися в більш безпечні міста України, чоловік прийняв рішення залишатися. Причина – інвалідність та старенька хвора мати, яку вкрай складно транспортувати та яка потребує постійного догляду.
Зваживши ситуацію, наші консультанти домовилися з фахівцями найближчого кабінету видачі в Донецькій області, де чоловік продовжив отримувати замісний препарат для самостійного прийому. Але водночас наші фахівці попередили чоловіка, що невідомо, чи сайт в Донецькій області продовжить свою роботу надалі.
Крім того, ми закликаємо усіх учасників програми дослухатися до інформації, яку оприлюднюють представники влади, зокрема військово-цивільні адміністрації, щодо доцільності евакуації.
Також хочемо дати кілька порад тим людям, які готуються до евакуації.
Повторимося: слідкуйте за новинами. Так ви дізнаєтеся, звідки буде відбуватися централізована евакуація.
Пам’ятайте про наявність евакуаційних потягів.
Візьміть максимум документів, у тому числі тих, які стосуються лікуванням ЗПТ.
Тримайте зв’язок з громадськими організаціями, що допомагають людям, які живуть з наркозалежністю, з їх регіональними представниками. Зокрема, мова йде про Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА та Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю. Навіть якщо регіональні представники поїхали з міста, вони залишаються на зв’язку (в тому числі в месенджерах) та можуть допомогти з вирішенням нагальних питань або ж переадресують до тих організацій і людей, які можуть надати необхідну допомогу.
Пам’ятайте — ви не залишаєтеся сам на сам з проблемами. Вам обов’язково допоможуть, але шукати вихід з ситуації в першу чергу у ваших інтересах.
Нагадуємо, що наші консультанти відповідають на дзвінки за номером 0-800-507-727 щоденно з 7.00 до 23.00.
Звертатися до нас можна і через повідомлення на Fb-сторінці.
На Гарячій Лінії можна отримати консультацію дружнього лікаря-нарколога та лікаря-інфекціоніста з питань, пов’язаних з COVID-19.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print