
Протягом 5-6 травня президентка Благодійного Фонду Надія та Довіра, керівниця Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ взяла участь у Національній зустрічі “Комплексний підхід у реалізації послуг з лікування осіб з розладами психіки внаслідок вживання психоактивних речовин. Досвід та виклики”.
Під час заходу учасники зустрічі розглянули поточну ситуацію, пов’язану з наркотиками, та алкоголем, стан впровадження програми ЗПТ, результати біоповедвгкового дослідження серед ЛВНІ, результати дослідження щодо самостійного прийому препаратів ЗПТ, результати геопросторового аналізу розміщення та доступності ЗПТ ч Україні.
Особлива увага була приділена можливостям подальшої міжнародної співпраці щодо надання медичної допомоги з використанням препаратів ЗПТ в рамках міжнародних проєктів.
Також під час зустрічі були представлена інформація щодо стандартизації медичної допомоги – зокрема презентація проєкту змін до Стандарту медичної допомоги особам з розладами внаслідок вживання опіоїдів та проєкт Стандарту медичної допомоги щодо діагностики та лікування осіб з розладами вживання алкоголю.
Участь у заході взяла і Катерина Грицаєнко, президентка Благодійний Фонд “Надія та Довіра” та керівниця Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, яка представила презентацію “Результати роботи Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ й Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів”.
“Для мене було важливо не лише розповісти про кількість звернень та їхню тематику, а й наголосити на декількох важливих проблемних аспектах.
✓ Люди, які потребують ЗПТ, стають старші, в них прогресують супутні захворювання, які часто пов’язані з подальшим обмеженням у русі. При цьому в них може не бути рідних. Тому важливо передбачити для них уже зараз можливість отримання ЗПТ.
✓ Інший важливий момент – це відсутність алгоритму забезпечення препаратами ЗПТ пацієнтів у лавах Сил оборони, у результаті чого пацієнти залишаються без лікування.
✓ Через неврегульованість питання з внесенням інформації про пацієнтів приватними медзакладами, їх пацієнти часто залишаються без лікування ЗПТ при потраплянні до СІЗО та ІТТ. Ситуація ускладнюється, оскільки зазвичай дозування у пацієнтів приватних медзакладів більш високі.
✓ Скарги на недостатнє дозування досить часто надходять на Гарячу Лінію від учасників програми.”
Узагалі ж зустріч стала важливим майданчиком для обміну досвідом та кращими практиками. Було надзвичайно цінно бачити мужніх, натхненних лікарів, які зацікавлені у тому, щоб надавати допомогу пацієнтам ЗПТ.