0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Які проблеми та потреби є типовими для учасників програми замісної терапії з регіонів? Відповідь на це питання, виходячи зі звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, дала Тетяна Лебедь, голова правління Благодійного Фонду «Надія та Довіра».
 
Відбулося це під час зустрічі з регіональними координаторами по замісній підтримувальній терапії, де Тетяна виступила з презентацією.
Найбільше звернень на Гарячу Лінію протягом січня-вересня 2021 р. надійшло з Києва, Київської, Дніпропетровської та Одеської областей. Відповідно, представники спільноти з цих областей найбільше цікавляться участю в програмі ЗПТ, контактами сайтів та лікарів.
 
За тематикою отримання препарату «на руки» найбільше звернень надійшло з м. Києва, Дніпропетровської, Донецької та Полтавської областей.
 
Найбільше скарг на дії медпрацівників надійшло з Дніпропетровської, Донецької областей та з м. Києва. Якщо говорити про м. київ, то більшість скарг на лікарів пов’язана з переведенням на щоденний прийом препарату. Представники спільноти СІН/ЗПТ з Дніпропетровської області здебільшого скаржаться на неможливість отримати медичну допомогу в лікарів інших спеціальностей. Що ж стосується Донецької області, то звідти надходили масові скарги саме на роботу лікаря-нарколога та молодшого медперсоналу.
 
З усіх регіонів надходять скарги з приводу якості замісного препарату та небажання лікарів фіксувати в картках пацієнтів скарги на побічні ефекти.
 
В Луганській області пацієнтам голосили, що ті з них, у кого не підписана декларація з сімейним лікарем, не зможуть отримувати препарат для самостійного прийому.
 
«Одним з важливих результатів першого дня зустрічі є те, що представники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ та Центру громадського здоров’я домовилися про поглиблену співпрацю, зокрема, з приводу розширення програми ЗПТ та перспектив відкриття нових сайтів», — поділилася подробицями Тетяна.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print