0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

«Залежність, її симптоми, вживання алкоголю, марихуани та інших ПАР. Профілактика зриву». Так звучить тема інформаційного заняття, яке було сьогодні проведено за підтримки Благодійного Фонду «Надія та Довіра».
Традиційно тему для обговорення обирають самі учасники зустрічі, а веде заняття завідувач відділення КМНКЛ «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович.
Розповідаючи про природу залежності, він звернув увагу, що проявляється захворювання в непереборному бажанні вживати психоактивні речовини, попри негативні наслідки. Тому розглядати проблему в контексті «поганого виховання» та «сили волі» — не має сенсу.
Що стосується вживання алкоголю, за останніми даними, серед осіб із розладами вживання опіоїдів розлади вживання алкоголю зустрічаються у 8,4 разів частіше, ніж в інших. Проте, учаснику програми ЗПТ вживання алкоголю протипоказане через високий ризик передозування, яке може завершитися летально. Тому пацієнт ЗПТ, який прийшов напідпитку, замісний препарат цього дня не отримає.
Окремо учасники програми цікавилися, які саме фактори впливають на те, чи утримається людина в програмі.
Серед факторів, які провокують зрив, можна назвати вплив кола спілкування, особливо якщо учасник програми продовжує тісно контактувати зі споживачами ін’єкційних наркотиків.
Також варто звернути увагу, новий пацієнт ЗПТ має заповнити свій день корисними справами, щоб якомога менше згадувати про час вживання. Вільний час та денний сон, який спричиняє безсоння вночі, збільшують ризик зриву. Тому новим пацієнтам бажано насамперед приділити увагу власному здоров’ю та відвідати лікарів. Тим паче, що візити до них люди інколи відкладали роками.
Традиційно учасники програми під час інформаційного заняття ділилися власними думками та ставили запитання.
Завершилися зустріч – чаюванням.
——————————
Нагадуємо, що інформаційні заняття для нових пацієнтів ЗПТ організовує Благодійний Фонд Надія та Довіра за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health , PEPFAR та CDC
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print