
Ситуації підвищеного ризику зриву під час проходження ЗПТ. Інформаційне заняття на таку тему було проведено для нових (і не тільки) пацієнтів замісної терапії в м. Києві.
Тему для спілкування традиційно обирали самі учасники зустрічі.
Лікар-нарколог, завідувач відділення «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович розповів присутнім, що надзвичайно важливо наповнити вільний час важливими справами, це відволіче від думок про вживання.
«У першу чергу я раджу звернутися до лікарів інших спеціальностей, пройти обстеження.
Багато з учасників програми мають серйозні супутні захворювання і потребують лікування, оскільки похід до лікувального закладу відкладали дуже і дуже довго. Участь у програмі ЗПТ дає можливість подбати про себе», – пояснив Гела Тенгізович.
Він також наполегливо радив учасникам програми будувати маршрути для прогулянок та відвідування сайту так, щоб оминати “пам’ятні місця” і якомога рідше згадувати часи, коли «був в активному вживанні». Бажано також змінити коло спілкування, постаратися налагодити стосунки з близькими.
Учасники зустрічі, як і завжди, не лише слухали, а й ставили чимало запитань, на які отримали вичерпні відповіді.
Завершилося заняття традиційною кава-паузою.
Нагадуємо, що усі бажаючі пацієнти ЗПТ з м. Києва можуть долучитися до інформаційних занять, які проводить Благодійний Фонд “Надія та Довіра” в рамках проєкту «Підтримка Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, розширення програми ЗПТ в м. Києві» за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США CDC.