';

Інформаційна зустріч для представниць спільноти в Харкові на тему материнства, прав та обов’язків

Регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” в Харківській області Наталя Карагашова провела інформаційну зустріч для представниць спільноти, на якій обговорювали тему материнства.

“Ми говорили про принципи зменшення шкоди та про те, що виношувати й народжувати дитину набагато безпечніше, якщо жінка є учасницею програми замісної терапії, а не споживачкою вуличних наркотиків. Говорили про усвідомлене материнство. Але під час розмови стало зрозуміло, що багато жінок відчувають себе вразливими, бо Сімейний кодекс у своїй 164-й статті дискримінує учасниць програми замісної терапії. Є непоодинокі випадки, коли на підставі діагнозу в жінки забирають дітей. Тому ми поговорили і про кроки, які роблять громадські організації, щоб змінити цю ситуацію”, – пояснила Наталя.

Під час зустрічі приділили увагу також алгоритму дій у випадку, якщо у пацієнтки замісної терапії все ж вилучають дитину.

“В першу чергу я розповіла про ту допомогу, яку можуть надати представниці ВО “ВОНА” та Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ, пояснила, як отримати правову підтримку,” – поділилася подробицями зустрічі наша активістка.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80