0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

За інформацією зі звернень, отриманих фахівцями Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, на території лікувального закладу в м. Знам’янка (Кіровоградська область) перебували невідомі, які представлялися співробітниками поліції. Вони перевіряли в учасників програми ЗПТ документи та змушували без будь-яких законних підстав їхати до райвідділку тих пацієнтів, які раніше мали судимості.
Відповідні дії настільки налякали та обурили пацієнтів медзакладу, що вони звернулися за телефоном 102 та зафіксували вказані факти.
Усі ці кричущі випадки порушення прав мали місце попри те, що в Україні програма замісної підтримувальної терапії впроваджується коштом державного бюджету і має стратегічне значення для суспільства з огляду на забезпечення суспільного здоров’я та профілактику соціально-небезпечних захворювань, таких як ВІЛ, вірусні гепатити та туберкульоз.
Дії співробітників поліції, які мали місце в м. Знам’янка, є порушенням Статті 29 Конституції України — “Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом”. Також це є грубим втручання в роботу програми замісної підтримувальної терапії, своїми діями поліціянти фактично перешкоджають впровадженню державної лікувальної програми, ефективному та цільовому використанню бюджетних коштів, та наносять шкоду, як епідемічній ситуації в місті, так і здоров’ю клієнтів програми та жителів міста.
Наразі ми чекаємо не лише на відповідь, а й на реакцію з боку Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області та Департаменту моніторингу дотримання прав людини.
Хочемо також звернутися до спільноти пацієнтів: будь ласка, телефонуйте (або пишіть повідомлення на сторінці) і тримайте нас в курсі ситуації. Щоб ефективно відстоювати права учасників програми ЗПТ нам потрібна від вас достовірна інформація про події.
Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print