0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/0-800-50-3310-liniya-doviry-dlya-hvoryh-na-gepatyt

У студії Громадського радіо Сергій Ботвін, керівник Національної гарячої лінії з питань вірусних гепатитів та Вадим Крищенко, співробітник Фонду «Надія та довіра», який подолав захворювання на гепатит.

«На підставі свого досвіду організації подібної національної лінії ми організували лінію з питань вірусних гепатитів. Операторами національної «гарячої лінії» з питань вірусних гепатитів є двоє осіб, які успішно пройшли лікування від гепатиту С, вилікувалися за три місяці, а також лікар-інфекціоніст», — розповів Сергій Ботвін, координатор гарячої лінії допомоги хворим на гепатит.

Він додає, що з 2016 року робота велася на волонтерських засадах і не було активної рекламної кампанії, тому було два-три дзвінки на тиждень. Вже після проведення рекламної кампанії в метрополітені та на білбордах в різних містах з почали звертатися частіше: на «гарячій лінії» отримують від 20-25— ти дзвінків на день. Запитують переважно про те, якими мають бути схеми лікування, де пройти це лікування та як стати на державну програму.

«В 1998 році до мене прийшов лікар-інфекціоніст і сказав: «У тебе гепатит С, жити залишилося три роки». Отак просто, це було в палаті у військовому госпіталі. І пішов, навіть не розповів про варіанти, як і де лікуватися. Мені тоді було 18 років і ця інформація сильно не вплинула на мене»,  — розповідає свою історію Вадим Крищенко, який успішно вилікувався від гепатиту.

Особливість гепатиту С в тому, що коли він прогресує, людина не помічає симптомів, роками може бути активною, розповідає він:

«Тому, коли через три роки я пригадав, що говорив лікар, подумав, що він був не зовсім при глузді, бо за цей час я набрав ще кілограмів 10ваги, думаю: який гепатит С? Напевно, його і не існує. Так я жив, але через 14 років випадково потрапив на фіброскан і мені сказали. що в мене передцирозний стан печінки і я можу швидко померти, якщо не буду лікуватися».

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print