З якими проблемами на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звертаються жінки та як зробити програми зменшення шкоди максимально відповідними потребам представниць спільноти? Відповіді на ці питання з огляду на діяльність Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ надала Тетяна Лебедь, Голова Правління Благодійного Фонду «Надія та Довіра».
Під час онлайн зустрічі з представниками з регіонів, які були організовані МБФ Альянс громадського здоров’я в раках проєкту МАТ, Тетяна представила презентацію «Гендерно чутливий підхід у програмах зменшення шкоди».
Протягом пів року Гаряча Лінія отримала 1159 звернень від чоловіків і 662 від жінок. Тобто, чоловіки звертаються майже вдвічі частіше.
Проте якщо взяти до уваги кількість учасників програми ЗПТ, можна стверджувати, що до нас протягом пів року звернувся кожен 21-ий чоловік – учасник програми та кожна 12-та жінка – пацієнтка ЗПТ
Коли на Гарячу Лінію звертаються члени родини, то більшість дзвінків – саме від жінок
Якщо ми отримуємо звернення від споживачів ін’єкційних наркотиків, то в 30% телефонує жінка
Лікарі та співробітники поліції більш прискіпливо ставляться саме до жінок, бо кількість скарг, які надходять від ЖЖН, непропорційна їх кількості серед ЛВН та учасників ЗПТ.
Ми можемо стверджувати, що жінки – учасниці програми більше зацікавлені в отриманні препарату на руки та частіше воліють спілкуватися з дружніми фахівцями.