Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ постійно підвищують свою кваліфікацію. Щоб ще професійніше відповідати на ваші запитання, сьогодні ми пройшли черговий тренінг з досвідченим лікарем-наркологом.
Наші консультанти підготували ряд питань, на які отримали відповідь від Каландія Гели Тенгізовича, завідуючого відділенням КМНКЛ “Соціотерапія”.
Відповідями на найбільш часті питання, ми поділимося з вами.
– За якими критеріями визначаються тяжкі психоповедінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів?
– Відповідний перелік ознак, за яким встановлюється цей діагноз, зафіксований у Міжнародному класифікаторі хвороб. З точки зору прогресивної наркології пацієнти ЗПТ можуть бути працевлаштованими, а отже, коли ми говоримо про стабільного пацієнта, то за логікою, він може бути придатним до служби у тилових частинах та частинах забезпечення Сил Оборони.
Проте, як показує практика, військові медики дивляться на дану ситуацію часто під зовсім іншим кутом зору. Тих чоловіків, які протягом тривалого часу є пацієнтами ЗПТ, частіше визнають непридатними. Тих же, хто тільки-но розпочав участь у програмі, і відповідно ще не є стабільним, намагаються залучити до військової служби з мотивацією врятувати таким чином від вживання.
На жаль, практикуючі наркологи бачать, що відповідні підходи мають місце.
– Як встановлюють діагноз тим, хто вживає стимулятори, але ніколи не був на обліку?
– Вживання стимуляторів виявляється під час тестування на наркотичні речовини. Також лікар спостерігає за зовнішніми проявами. При необхідності відбувається госпіталізація з подальшим спостереженням.
Якщо ви потребуєте більш розширеної відповіді або у вас є додаткові питання – звертайтеся до нас на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ. Будемо раді Вам допомогти!