0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ допомогли військовому, який був учасником програми ЗПТ, відновити лікування після поранення.
Чимало учасників програми ЗПТ попри діагнози пішли добровольцями на фронт. Чоловік, який звернувся до нас на Гарячу Лінію, був серед них. Він захищав Батьківщину і продовжував отримувати лікування у програмі ЗПТ.
Але під час перебування на фронті воїн отримав поранення. Під час лікування і постало питання з відсутністю доступу до замісних препаратів. Лікування тривало півтора місяці, відповідно, трапилася перерва в отриманні ЗПТ.
Коли чоловік одужав після поранення, то захотів знову стати пацієнтом ЗПТ і звернувся до медзакладу в м. Чернівці, на базі якого реалізовується програма ЗПТ.
Проте брати його пацієнтом чомусь не поспішали. Як пояснили нашому консультанту в телефонній розмові, медпрацівники узгоджують з територіальним центром комплектування відповідні рішення щодо військових. Зате ветерани можуть стати учасниками програми ЗПТ без проблем.
Відповідний підхід не викликає особливого здивування, оскільки алгоритм забезпечення препаратами ЗПТ в Силах оборони — не впроваджений (а відповіді на наше звернення з пропозиціями щодо впровадження відповідного алгоритму від Міністерство оборони України ми ще досі чекаємо).
За рекомендацією наших консультантів чоловік отримав рішення ТСК, в якому його було визнано обмежено придатним.
Він написав заяву на участь у програмі ЗПТ і йому вже розпочали підбір дозування, оскільки саме так відбувається поновлення на програмі ЗПТ.
Цю ситуацію вдалося вирішити завдяки успішній комунікації з лікарями та наполегливості самої людини. Але даний випадок підняв на поверхню цілий ряд надважливих питань.
? Невже поранений воїн не заслуговує на отримання життєво необхідних ліків?
? Чому людина, яка захищає Україну, потребує особливих дозволів та умов, щоб отримати лікування?
? Алгоритм забезпечення замісними препаратами у місцях несвободи є, а у Силах оборони його нема, невже військові мають менше прав, ніж засуджені?
Якщо чимало пацієнтів ЗПТ уже у війську і все більше пацієнтів ЗПТ визнають придатними до військової служби, саме на часі впровадити алгоритм, який би дозволяв забезпечити їх ліками.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print