0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Хто буде сперечатися з тим, що тримати у полі зору пацієнтів державної програми замісної підтримувальної терапії набагато простіше, ніж боротися з організованою злочинністю та великими наркоторгівцями.
Фахівці Благодійного Фонду «Надія та Довіра» та Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ неодноразово наголошували, що правоохоронцям потрібно змістити фокус уваги з наркоспоживачів на наркодилерів, не кажучи вже про пацієнтів ЗПТ, яке проходять лікування залежності.
Натомість в Одесі ми бачимо, що в фокусі уваги — знову пацієнти програми ЗПТ.
Це кричущий випадок, оскільки на тлі правопорушень, до вчинення якого, як вбачається, причетні всього двоє осіб, ми бачимо намагання заволодіти персональними даними та даними, що становлять лікарську таємницю, близько 500 (!) пацієнтів.
При цьому медпрацівники опиняються під подвійним тиском: з одного боку вони не мають права розголошувати відповідні відомості, з іншого боку — їх до відповідних вчинків, явно перевищуючи власні повноваження, змушує прокуратура.
Звичайно ж фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ уважно слідкують за розвитком подій. Нами вже відправлені звернення до відповідних органів — Поліція Одеської області, Одеська Обласна Прокуратура, Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини, Управління моніторингу дотримання прав людини МВС України/УМДПЛ/umdpl.mvs.
Наразі, ми очікуємо не лише на відповідь, а на реакцію, оскільки ми твердо переконані — подібні ситуації не повинні мати місце в правовій державі, якою, попри повномасштабну війну, є Україна.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print