0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ з допомогою колег намагаються вирішити ситуацію, в яку потрапила учасниця програми в Німеччині.
Жінка разом з 4-річним сином поїхала за кордон через постійні обстріли рідного міста. Проте в Німеччині в неї виникли проблеми. Спочатку лікар відмовився видавати їй препарат для самостійного прийому, хоча всі тести й показували, що вона не вживає жодних непризначених речовин. А потім взагалі — соціальні служби вилучили сина.
Мама не хотіла віддавати дитину, тому для вилучення викликали поліцію.
Причиною стало те, що, ніби то, дитина сама гуляє на майданчику для будівництва, а це небезпечно для життя.
Жінка ж запевняє, що є гарною мамою для сина, а на будмайданчик він забіг з іншими дітьми. Малі часто там граються, оскільки школа, до якої поселили українців, розташована якраз поруч з будовою. Сама ж жінка спостерігала за грою дітей у вікно, і з її точки зору, все було досить безпечно. Увагу ж саме на її сина звернули, бо вона є пацієнткою програми.
Жінка згодна на все, навіть на депортацію, тільки щоб повернути дитину. У хлопчика, який жодного разу не розлучався з мамою, також стрес.
Ситуацію ускладнює те, що сама жінка не говорить німецькою і погано обізнана з законодавством країни.
Ми закликаємо усіх учасниць програми ЗПТ, які виїхали за межі України: будьте пильними та не залишайте дітей без нагляду. Подібним ситуаціям набагато легше запобігти, ніж їх вирішити.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print