0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Досвідом того, як відстоювати права учасників програми замісної терапії, які керують авто, сьогодні поділилися представники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ та Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА. Відбулося це під час робочої зустрічі «Керування автотранспортом для пацієнтів замісної підтримувальної терапії».

Під час заходу, ініційованого Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, президентка Благодійного Фонду «Надя та Довіра» Світлана Ткаля та директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь представили презентації, у яких наголосили одразу на декількох важливих моментах у роботі з кейсами щодо керування авто пацієнтами ЗПТ.

Учасники програми ЗПТ, які водять авто, нерідко стають жертвами протиправного поводження тих, кого називають правоохоронцями. Зокрема, випадок, коли учасника програми ЗПТ, який керував авто, люди, які виглядали як співробітники поліції, побили й змусили до дачі хабара, був заіксований цьогоріч параюристкою БО «ВОНА» в Чернівецькій області

Звернення зі скаргою на співробітників поліції, які постійно вимагали хабарів від учасників пограми ЗПТ – водіїв, надходили з Черкаської області

Попри велику кількість випадків порушень прав учасників ЗПТ та недосконале законодавство, існує чимало прецедентів, коли ситуація вирішувалась на користь стабільних пацієнтів замісної терапії. Наприклад, юристу, який співпрацює з Національною Гарячою Лінією з питань наркозалежності та ЗПТ, протягом року вдається виграти близько 10 подібних справ.

З будь-якими питаннями щодо участі у програмі ЗПТ та керування автотранспортом можна звертатися на Національну гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ за номером 0-800-507-727 (дзвінки в межах України безкоштовні). На Гарячій Лінії також можна отримати безкоштовну консультацію дружнього юриста.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print