0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Для нових пацієнтів ЗПТ у м. Києві Благодійний Фонд “Надія та Довіра” організовує інформаціні заняття, під час яких учасники програми можуть отримати відповіді на свої запитання.
Щоб доступ до корисної інформації мали й учасники програми з інших регіонів, сьогодні ми ділимося відповідями на п’ять поширених запитань.
Від чого залежить успішність лікування ЗПТ?
– Програма ЗПТ – це спосіб лікування залежності від опіоїдів з доведеною ефективністю. Результати лікування проявляються буквально з перших днів, як людина стає пацієнтом. Проте найкращі результати у тих клієнтів програми, які є мотивованими. Тобто, чим краще людина усвідомлює, яке життя їй потрібно, тим кращий результат лікування ЗПТ.
Що робити новим пацієнтам у першу чергу?
– Розпочати з того, що приділити час собі та власному здоров’ю. Саме завдяки програмі ЗПТ у людини з’являється дорогоцінний час, який можна присвятити обстеженням, консультаціями з лікарями. Наприклад, можна отримати кваліфіковану консультацію лікаря-інфекціоніста.
Що може знизити успішність лікування ЗПТ?
– Успішність лікування знижується, якщо людина не знає, чим заповнити вільний час і постійно згадує вживання. Пробуйте привносити у власне життя щось нове – нові маршрути, нові знайомства. До речі, якщо людина продовжує спілкування у тій самій компанії, зростає ризик зриву.
Коли мені потрібно буде покинути програму ЗПТ?
– Участь у програмі може тривати так довго, як цього хоче сам пацієнт, навіть усе життя. Якщо ж людина через деякий час висловлює бажання вийти з програми, то про своє рішення вона має обговорити з лікарем.
А як бути у разі вагітності?
– Відповідно до даних офіційної статистики, щороку в програмах ЗПТ народжує близько 40-50 жінок. Замісні препарати значно безпечніші для здоров’я малюка та його вагітної мами, ніж вживання вуличних наркотиків.
Відповідна інформація була озвучена під час інформаційного заняття “Ситуації підвищеного ризику зриву під час лікування ЗПТ. Отримання ЗПТ під час вагітності”. Проводив інформаційне заняття завідувач відділення КМНКЛ “Соцiотерапiя” Каландія Гела Тенгізович.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print