0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

А ви знали, що за номером 0️⃣8️⃣ 0️⃣ 0️⃣5️⃣ 0️⃣ 7️⃣7️⃣ 2️⃣ 7️⃣ можна отримати також консультацію фахівчині з гендеру та ЗПТ?
Ми ділимося черговою історією допомоги, щоб пояснити, чому залучення відповідної фахівчині настільки важливе.
Днями консультанти Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали дзвінок від жінки – пацієнтки ЗПТ, яка розповіла, що не може пройти необхідний медогляд. Причина – в упередженому ставленні гінекологині.
На жаль, відповідна ситуація є досить типовою: під час огляду лікар-гінеколог звертає увагу на сліди від ін’єкційного вживання наркотиків, і в першу чергу переймається цим, а не скаргами та самопочуттям пацієнтки, або ж взагалі знаходить привід відмовити жінці в прийомі.
У даній ситуації жінка прагнула не поскаржитися на упереджене ставлення лікаря, а хотіла отримати медичні послуги. Тому Тетяна Лебедь, яка є фахівчинею з гендеру в даному проєкті, переадресувала її до дружнього лікаря, жінка пройшла огляд та отримала необхідну фахову консультацію.
«Право людини на охорону здоров’я і медичну допомогу захищає Конституція. Проте, якщо мова заходить про жінок, які живуть з наркозалежністю, це право часто доводиться не те, що відстоювати, а буквально виборювати. Ось чому важливо формувати пул лікарів, дружніх до ключових спільнот», — зазначила Тетяна Лебедь.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print