0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

За останні декілька місяців почастішали скарги від жінок, які виховують дітей самостійно, або є малозабезпеченими на те, що при поновленні чи подовжені соціальних виплат, жінкам відмовляють і навіть вимагають повернення грошей за якийсь період.

«Саме тому на зустрічі ініціативної групи в Полтаві вирішено донести до представниць спільноти інформацію про те, з якими змінами в законодавстві це пов’язано, та що тепер необхідно, щоб отримати виплати», — пояснила регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Яніна Стемковська.

Відтепер соціальна допомога призначається за наявності витягу з РАЦСу із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини, відповідно до абзацу 1 ч 1 статті 135 «Сімейного кодексу України» або при наявності Свідоцтва про народження в якому відсутні відомості про батька.

Пакет документів при оформленні виплати подається до органу праці та соціальних виплат за місцем проживання. Допомога призначається з дня подачі повного пакета документів. Сума допомоги розраховується виходячи з різниці між 100% пожиточного мінімуму та сукупного середньомісячного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Якщо на дітей виплачені соціальні виплати (аліменти, пенсія, стипендія, допомога), то розмір допомоги буде становити різницю між 2 прожитковими мінімумами та сумою одержаних грошей.

Окремо на зустрічі обговорили, при яких обставинах вимагаються повернення вже виплаченої соціальної допомоги.

Нагадуємо, що інформаційні заняття проходять за участі представниць «Легалайф-Украина» та за підтримки БФ Меридіан.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print