0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ в першу чергу працює для захисту прав представників спільноти. Саме тому окрім операторів, які надають підтримку в форматі «рівний-рівному», на Гарячій Лінії можна отримати також консультацію кваліфікованого юриста.
З одного боку ми робимо максимум для того, щоб в людини була можливість відстояти права, але з розумінням сприймаємо ситуації, коли представники спільноти відмовляються від боротьби за власні інтереси. Наприклад, нещодавно до нас звернувся пацієнт ЗПТ з Харкова. Він розповів, що на якийсь час перевівся до Львова й отримував замісний препарат там. Потім вирішив повернутися в рідне місто, маючи препарат для самостійного прийому.
В Харкові чоловіка, за його словами, зупини співробітники поліції, двічі побили – спочатку на вулиці, а потім у райвідділку, та вилучили замісний препарат. Підставою для вилучення стало те, що пацієнт ЗПТ не мав при собі листка призначення. Щоб притягнути поліціянтів до відповідальності, чоловікові фахівці Гарячої Лінії рекомендували подати заяву, допомогти у цьому питанні на місці мав регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю в Харківській області, але пацієнт ЗПТ відмовився.
Здавалося б ситуація себе вичерпала, проте фахівців Гарячої Лінії зацікавило інше – в учасника програми була посвідка пацієнта ЗПТ та заламінована заява про участь у програмі, але сам листок призначення йому в медзакладі не видавали.
Тому робота з адвокації була продовжена, зокрема завдяки співпраці з партнерськими громадськими організаціями – Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» та Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю.
Цей кейс ввійшов до тренінгу для медичних працівників та пацієнтів ЗПТ «ЗПТ в умовах воєнного стану та переміщення пацієнтів в більш безпечні регіони» і став елементом дискусії щодо Постанови Кабінету Міністрів України №333 «Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».
Тренінг проходив у Львові, за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за фінансової підтримки Глобального Фонду в рамках реалізації проекту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», проводили захід Наталя Карагашова, координаторка параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА й операторка Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ, та Олексій Квітковський, директор Ресурсного Центру «ВОЛНа Донбас».
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print