0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом останніх двох місяців Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ отримувала масові скарги від учасників програми замісної підтримувальної терапії. Люди розповідали, що їм відмовляють в отриманні замісного препарату через те, що в них не підписана декларація з сімейним лікарем.
 
Нами зафіксовано навіть випадок примусового виведення пацієнта з програми через детоксикацію.
 
Питали учасники програми й про те, наскільки законною є вимога обов’язково вакцинуватися від COVID-19 з боку лікарів-наркологів. Залежно від регіону та медзакладу медпрацівники погрожували вивести з програми нещеплених пацієнтів ЗПТ або ж перевести їх на щоденне відвідування сайту.
 
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ звернулися за роз’ясненнями до Центру громадського здоров’я, і вже отримали офіційну відповідь.
 
У ній зазначено: «Відповідно до чинного законодавства, відсутність вакцинації не може бути підставою відмови у наданні медичних послуг», «… пацієнту не може бути відмовлено від лікування на підставі відсутності декларації з сімейним лікарем»
 
У листі, наданому ЦГЗ, також вказано, що «Центром підготовано лист до МОЗ з інформуванням про зазначену ситуацію та проханням поінформувати Структурні підрозділи про неприпустимість таких дій».
 
Ми ж зі свого боку хочемо звернутися до пацієнтів – обов’язково телефонуйте на Гарячу Лінію у випадку виникнення подібних ситуацій. Проте, зверніть увагу, що підписання декларації з сімейним лікарем — в інтересах пацієнта. Так з’явиться можливість безкоштовно проходити обстеження та отримувати направлення на консультації до вузьких спеціалістів.
 
Дізнатися про те, в кого з сімейних лікарів є можливість взяти пацієнта, можна за телефоном Контакт-центру НСЗУ (Національна служба здоров’я України) – 16-77.
 
Крім того, з 7.00 до 23.00 на зв’язку наші консультанти, які, крім іншого, можуть відповісти на питання щодо вакцинації для учасників програми ЗПТ. Також на Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ можна отримати безкоштовну консультацію лікаря-інфекціоніста з приводу COVID-19, лікаря-нарколога та юриста. Дзвінки на номер 0-800-507-727 безкоштовні в межах України.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print