0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Чи є пацієнти ЗПТ військовозобов’язаними? З цим питанням учасники програми регулярно звертаються на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ.
 
Зараз є типовою ситуація, коли пацієнти ЗПТ отримують повістки. У цьому випадку, фахівці рекомендують учасникам програми звертатися до військових комісаріатів, а не уникати їх.
 
Якщо людина має діагноз F10 – F19 «Психічні та поведінкові розлади внаслідок …», представники військово-лікарські комісії можуть звернутися з запитом до особистого лікаря, щоб дізнатися про особливості терапії та історію хвороби. Але висновок про наявність синдрому, робить військово-лікарська комісія. Саме вона повинна визначати: розлади є різкими, стійкими чи помірними й незначними.
 
Зазвичай, після отримання інформації про діагноз “Психічні та поведінкові розлади внаслідок …” та участь у програмі ЗПТ, особу або знімають з військового обліку або дають відстрочку на 2-6 місяців. Як показує практика, через 2 місяці людині потрібно знову проходити військово-лікарську комісію.
 
Пацієнт ЗПТ може бути обмежено-придатним у воєнний час, тобто людина не буде «тримати автомат у руках», але не виїде за кордон, оскільки може бути залучена у воєнний час до громадських робіт у тилу. Це ж стосується діагнозів F-10 – F-19.
 
Придатними в умовах воєнного часу можуть бути визнані лише люди, які перебувають в епізодичному вживанні.
 
Нагадуємо, що звернувшись на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ за телефоном 0-800-507-727 можна отримати безкоштовну консультацію юриста, в тому числі з питань, пов’язаних з мобілізацією.
 
Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print