0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Благодійного Фонду «Надія та Довіра» неодноразово звертали увагу осіб, які уповноважені приймати рішення, та представників установ, відповідальних за реалізацію ЗПТ, на те, що життєво необхідне лікування часто залишається недоступним для людей, які вживають ін’єкційні наркотики, та потребують замісної терапії.
 
В більшості випадків це пов’язано з територіальною віддаленістю кабінетів видачі замісного препарату та їх недостатньою кількістю в регіоні.
 
Наприклад, якщо взяти Чернівці, то кабінет видачі замісного препарату функціонує лише на базі Чернівецького обласного наркодиспансеру. Водночас поблизу обласного центру є міста, в яких чимало наркозалежних, в тому числі з ВІЛ+ статусом, яким довго та незручно діставатися в Чернівці громадським транспортом.
 
Інша проблема полягає у тому, що вільні місця на програмі є лише на препарат «Метадон», тоді як наркозалежні вживають «Субутекс» (бупренорфін). Крім того, НСЗУ погоджено 47 пацієнтів, які отримують бупренорфін, наразі ж їх 55, що свідчить про необхідність в розширенні програми.
Ще однією частою скаргою, з якою на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звертаються учасники програми, є питання щодо того, чи зобов’язані пацієнти приносити порожні блістери. Таку вимогу перед ними ставлять медпрацівники, хоча Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ вже неодноразово публікувала відповідь Центру громадського здоров’я щодо недоцільності цього метода контролю (ознайомитися можна за посиланням https://bit.ly/3pHuvwt )
 
Тому ми виклали усі проблемні моменти в листі, який адресували до Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації ( та до Центру громадського здоров’я.
 
Ми розраховуємо не лише на відповідь, а й на системні зміни, що покращать становище людей, які живуть з наркозалежністю, в Чернівецькій області.
 
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print