“Ми вагалися, чи доцільно проводити подібні заходи під час війни, коли чи не щодня лунають сигнали повітряної тривоги. Але учасники програми, як і раніше, потребують інформацію про правила участі в програмі та рекомендацій щодо утримання в ній. Крім того, в умовах в блекауту, чимало учасників програми вдячні просто за можливість випити гарячого чаю або кави, а наші інформаційні заняття обов’язково включають кава-паузу”, – розповіла Тетяна Лебедь, керівниця проєкту “Підтримка Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, розширення програми ЗПТ в м. Києві”.
Сьогодні на базі КМКНЛ «Соціотерапія» завідувач відділення Каландія Гела Тенгізович провів перше з початку війни інформаційне заняття.
Традиційно, тему зустрічі обирали самі пацієнти. Говорили про набір пацієнтів на програму ЗПТ під час воєнного стану та про медико-психо-соціальний супровід при коморбідних захворюваннях.
Спочатку учасники зустрічі ставили питання про правила участі у програмі та про умови отримання препарату для самостійного прийому.
Потім стали звучати питання про захворювання, пов’язані з наркозалежністю, – про ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити та проблеми з судинами.
Каландія Гела Тенгізович розповів, що участь у програмі ЗПТ – це шанс покращити власне здоров’я, в першу чергу завдяки регулярному прийому АРВ-терапії, якщо людина є ВІЛ-позитивною. Програма ЗПТ сприяє прихильності до прийому АРТ. Крім того, учасники програми можуть звернутися до лікаря-інфекціоніста, який працює на сайті, й дізнатися про можливості для лікування вірусного гепатиту С.
Завершилася інформаційна зустріч традиційним чаюванням.
Інформаційні зустрічі проходять за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC.