0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом січня 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 436 звернень (378 телефоном та 58 он-лайн).

Звернень, які надійшли від чоловіків завжди вдвічі більше, не став виключенням і січень 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 112 звернень від жінок та 324 від чоловіків.

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У січні 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 211 звернень, а від СІН — 177. Ще 30 звернень надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 2 від представників НУО та 1 від членів МДК. Ще 15 звернень віднесено до категорії клієнта «інші».

Розподіл звернень за тематикою виглядає наступним чином:

Якщо порівнювати з попереднім місяцем, груднем 2022 р., то ми бачимо, що на 50% збільшилася кількість скарг на дії поліції, хоча в абсолютних числах ця тенденція не так помітна: в грудні 2022 р. ми отримали 2 звернення відповідної тематики, в той час як у січні 2023 — 4 звернення.

Звертає на себе увагу і те, що в січні 2023 року не надходило скарг на дії медпрацівників, але це можна скоріше пояснити зміною в підході операторів гарячої лінії до визначення категорій звернень, оскільки більшість подібних дзвінків були пов’язані з видачою замісного препарату «на руки» та з дозуванням замісного препарату. Відповідно, ми бачимо в грудні 2022 р. 23 скарги на дозування замісного препарату, а в січні 2023 р. — аж 32 відповідні скарги.

На стабільно високому рівні тримається кількість звернень з питаннями щодо контактів сайтів та лікарів, що пов’язано з війною та масовим переміщенням або плануванням переміщення пацієнтів ЗПТ.

Щодо розподілу звернень за регіонами, то найчастіше зверталися мешканці м. Київ, Дніпропетровської та Львівської області.

Велика кількість дзвінків з Дніпропетровської області надходить традиційно, оскільки це великий регіон з великою кількістю наркозалежних, пацієнтів ЗПТ та кабінетів видачі. Проте в січні на кількість звернень вплинуло також закриття кабінету видачі, який функціонував на базі КП Криворізький протитуберкульозний диспансер. Іншою ситуацією, яка викликала масові звернення стало переведення на замісний препарат у формі сиропу пацієнтів кабінету видачі в м. Павлоград (Дніпропетровська область), оскільки учасники програми були змушені відвідувати кабінет видачі щоденно, а це незручно для працевлаштованих учасників програми.

Найменша кількість звернень надійшла з Закарпатської області.

Щодо кейсів, то постійно надходять звернення від пацієнтів, які стали учасниками програми ЗПТ в інших регіонах, а тепер повернулись додому в Харків, а їм відмовили у участі в програмі ЗПТ, аргументуючи відсутністю вільних місць.

Переведення на сироп пацієнтів у м. Павлоград (Дніпропетровська обл.) спровокувало масові скарги від пацієнтів ЗПТ, які працюють та не мають можливості щоденно відвідувати сайт ЗПТ.

Фахівцями Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ зафіксовані також відмови у підвищенні дозування (Хмельницький, Чернівці, Марганець) та ситуації примусового зниження дозування, яка мала місце в м. Чернівці. З приводу цієї ситуації нами написано звернення.

Слід зазначити, що нами також було написане звернення та отримано ряд відповідей з приводу закриття сайту ЗПТ на базі Дніпропетровського тубдиспансеру.

Також ми зафіксували випадок відмови у наданні медичної допомоги (проведенні детоксикації) в Чернівецькому СІЗО.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print