0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

На Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ протягом жовтня 2022 р. надійшло 433 звернення (396 телефоном та 37 онлайн).
 
 
Показово, що цього місяця чоловіки використовували онлайн форму для звернень в рази частіше за жінок — від чоловіків надійшло 32 звернення онлайн, а від жінок всього 5.
 
Взагалі ж, розподіл звернень за статтю виглядає наступним чином: 315 звернень надійшло від чоловіків (283 телефоном та 32 онлайн), та 118 звернень від жінок (113 телефоном та 5 онлайн).
 
 
 
Було вирішено 20 кейсів щодо порушень прав наркозалежних та пацієнтів ЗПТ.

Щодо звернень за регіонами: на першому місці — м. Київ, на другому — Дніпропетровська область і на третьому — Львівська область. Такий розподіл звернень за регіонами, з одного боку, є традиційним, оскільки саме Київ зазвичай є лідером за кількістю звернень, з іншого боку — минулого місяця трійку регіонів-лідерів замикала Одеська область.

 
Щодо розподілу звернень за категорією клієнтів, то 50,58% звернень надійшли від пацієнтів ЗПТ, 34,41% — від споживачів ін’єкційних наркотиків та 8,78% — від членів родини.
 
 
За тематикою — найбільша частина звернень стосувалася питань щодо програми ЗПТ — тестування, запізнень. До цієї категорії були також віднесені звернення щодо роботи кабінетів видачі під час повітряної тривоги, які минулого місяця не були настільки масовими.
 
На другому місці за кількістю звернень питання, що стосуються контактів сайтів ЗПТ (по Україні та закордоном). Ми можемо стверджувати, що учасники програми ЗПТ переміщуються між регіонами, багато хто повертається додому як з інших регіонів, так і з закордону,  але є і ті, хто тільки наважився на виїзд закордон.
 
На третьому місці за частотою питання, як стати учасником програми ЗПТ.
 
Звертає на себе увагу велика кількість звернень щодо того, чи можна стати пацієнтом програми ЗПТ без оригіналу паспорта громадянина України, а скориставшись електронним документом. Також ми отримували звернення щодо того, як стати пацієнтом ЗПТ з довідкою про звільнення.
 
Серед скарг, які надійшли на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, важливо виділити інформацію про листки очікування (тобто, черги) для участі у програмі ЗПТ в Києві та Харкові й Харківській області.
 
Цікавилися пацієнти також і тим, як має працювати стаціонар вдома, якщо пацієнт не має родичів.
 
Також вже декілька місяців поспіль ми отримуємо звернення з питаннями щодо мобілізації пацієнтів ЗПТ.

Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print