0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

На Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ протягом вересня 2022 р. надійшло 456 звернень (388 телефоном та 68 онлайн).
 
 
Було вирішено 19 кейсів щодо порушень прав наркозалежних та пацієнтів ЗПТ.
 
На першому місці звернення щодо відсутності метадону в аптечній мережі та консультації, як стати учасником державної програми. Ці питання взаємно пов’язані, оскільки люди, позбавлені доступу до ліків, шукають вихід з ситуації і вбачають його в тому, щоб стати учасниками держаної програми ЗПТ.
 
На другому місці за кількістю звернень питання, що стосуються контактів сайтів ЗПТ (по Україні та закордоном). Ми можемо стверджувати, що учасники програми ЗПТ переміщуються між регіонами, багато хто повертається додому як з інших регіонів, так і з закордону,  але є і ті, хто тільки наважився на виїзд закордон.
 
Звертає на себе увагу і те, що через підвищення кількості випадків захворювань на COVID-19, ці питання наразі на третьому місці.
 
Також за цей місяць ми отримали понад 20 звернень з питанням щодо поновлення роботи сайтів ЗПТ на деокупованих територіях (нами було написано офіційний запит на МОЗ України, але, на жаль, відповіді ми поки так і не отримали — детальніше тут).
 
На першому місці за кількістю звернень Київ, на другому Дніпропетровська і на третьому Одеська область.
 
Як зазвичай, більшість звернень надходять від пацієнтів ЗПТ, на другому місці — споживачі ін’єкційних наркотиків, і на третьому — члени родини.
 
Традиційно, чоловіки звертаються частіше за жінок.

Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print