0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом лютого 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 480 звернень (405 телефоном та 75 он-лайн).

 

Звернень, які надійшли від чоловіків, традиційно вдвічі більше, ніж звернень від жінок. Не став виключенням і лютий 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 134 звернень від жінок та 346 від чоловіків.

 

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У лютому 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 244 звернень, а від СІН — 170. Ще 56 звернень надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 6 від представників НУО. Ще 4 звернення віднесено до категорії клієнта «інші».

Розподіл звернень за тематикою виглядає наступним чином:

Щодо розподілу звернень за регіонами, то, як і минулого місяця, найчастіше зверталися мешканці м. Київ, Дніпропетровської та Львівської області. 

Велика кількість дзвінків з м. Київ та Дніпропетровської області надходить традиційно, оскільки тут велика кількість наркозалежних, пацієнтів ЗПТ та кабінетів видачі.

Львівська область прийняла величезне число внутрішньо переміщених осіб, в тому числі й представників спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, тому велике число звернень саме звідси є закономірним.

Щодо кейсів, то їх протягом місяця зафіксовано 20. У першу чергу це відмови у видачі препарату ЗПТ через те, що номер телефону, який внесено до HELSI, неактивний.

Продовжують надходити звернення від ВПО, які повертаються додому, і не можуть отримати замісний препарат (Донецька, Харківська області).
 
Нашими консультантами також зафіксовані кейси щодо відмови у забезпеченні безперервності у СІЗО (Чернігів, Рівне).
 
Виникали в учасників програми ЗПТ і труднощі з забезпеченням безперервності лікування ЗПТ при потраплянні до стаціонару лікарні та оформленні домашнього стаціонару.
 
Окрім того, ми протягом місяця опрацьовували кейси, пов’язані з відмовою підняти дозування замісного препарату.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print