0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом листопада 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло  461 звернення (431 телефоном та 30 онлайн).

Відкрито 22 кейси.

Що стосується розподілу звернень за регіонами, то найбільше традиційно надійшло з м. Київ (89 звернень). Цього місяця Дніпропетровська область поступилася другим місцем за кількістю звернень Одеській області, але все рівно ввйшла до трійки лідерів. Відповідно, з Одеської області надійшло 50 звернень.

Щодо найменшої кількості звернень, то всього лише 1 звернення надійшло з Закарпатської області, а з Херсонської та Луганської областей цього місяця не надходили звернення взагалі.


Відповідний розподіл кількості дзвінків та повідомлень за регіонами є традиційним, і його можна пояснити кількістю учасників програми ЗПТ в регіоні та ситуацією з доступом до програми ЗПТ.

Звернень, які надійшли від чоловіків, традиційно вдвічі більше, ніж звернень від жінок. Не став виключенням і листопад 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 136 звернень від жінок та 335 від чоловіків.

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У листопаді 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 258 звернення, а від СІН – 151. Ще 30 звернення надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 6 від представників НУО, 2 від ВПО, 6 від військовослужбовців та 1 звернення від медпрацівників. Ще 6 звернень віднесено до категорії клієнта “інші”.

Відповідно, ми спостерігаємо тенденцію до зменшення числа звернень від ВПО та збільшення числа звернень від військових.

Якщо говорити про розподіл звернень за тематикою, то він виглядає наступним чином:

 
Звертає на себе увагу тенденція щодо отримання  повісток пацієнтами ЗПТ, також пацієнти ЗПТ активно цікавилися тим, як оскаржити рішення комісії. Продовжують надходити і звернення щодо того, як бути пацієнтам ЗПТ, які вже опинилися у лавах ЗСУ.
 
З приводу відсутності курсів зверталися пацієнти з м. Київ та м. Чернігів.
 
Щодо відкритих та опрацьованих кейсів, то ми продовжуємо фіксувати звернення щодо
порушення безперервності лікування ЗПТ в СІЗО м. Києва.
 
Нашими консультантами також був опрацьований кейс щодо вилучення препаратів ЗПТ поліцією Київська область (м. Бровари).
 
Викликає занепокоєння і низка звернень з різних міст щодо того, що пацієнти ЗПТ, які евакуювалися через активні бойові дії, а зараз повертаються додому – не можуть отримати доступ до програми ЗПТ. Відповідні звернення надходили з міст Краматорськ,  Харків та Миколаїв.
 
Скарга на дії медперсоналу стосувалися виведення з програми ЗПТ через непідписану декларацію з сімейним лікарем та скарг щодо переведення на щоденний прийом препарату через отримання рецептів у приватних закладах, тому що на державному низьке дозування (Миколаїв, Одеса), скарги на переведення на щоденний прийом через відсутність препаратів (м. Київ).
 
Війна накладає відбиток на функціонування програми ЗПТ, так, протягом листопада ми отримували звернення щодо припинення роботи кабінету видачі у м. Нікополь (Дніпропетровська область) через постійні обстріли з боку ворога.
 
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print