0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом липня 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 468 звернень (424 телефоном та 44 онлайн).

 

Звернень, які надійшли від чоловіків, традиційно вдвічі більше, ніж звернень від жінок. Не став виключенням і липень 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 136 звернень від жінок та 332 від чоловіків.

 

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У липні 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 242 звернення, а від СІН – 167. Ще 39 звернень надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 3 від представників НУО. Ще 12 звернень віднесено до категорії клієнта “інші”.

У порівнянні з минулим місяцем знизилась кількість звернень від ВПО та військових, але збільшилась кількість щодо контактів сайтів та лікарів (в основному запит на контакти закордоном).

Розподіл звернень за тематикою виглядає наступним чином:

 

Щодо розподілу звернень за регіонами, то, як і минулого місяця, найчастіше зверталися мешканці м. Київ, Дніпропетровської та Львівської області.  Відповідна “трійка лідерів” спостерігається вже не перший місяць, і тенденцію до великого числа звернень з цих регіонів можна пояснити великою кількістю пацієнтів ЗПТ в регіонах. Щодо Львівської області, то вона ввійшла до трійки лідерів за кількістю звернень після початку повномасштабної війни, оскільки регіон прийняв величезне число ВПО, серед яких є і люди, які живуть з наркозалежністю, та пацієнти ЗПТ.

Щодо кейсів, то слід відмітити декілька показових випадків та тенденцій

На Гарячу Лінію звернулась дружина учасника програми ЗПТ з повідомленням про те, що її чоловіка разом з іншим учасником ЗПТ було затримано та поміщено до ІТТ, доступу до життєво-необхідного лікування не забезпечено (співробітники Гарячої Лінії терміново відпрвили офіційне звернення до керівника Національної поліції). В резільтаті злагоджених дій (дружини, ГЛ та юриста) було складено відповідні скарги до компетентних органів та своєчасно внесено заставу. Чоловіки вийшли на свободу та отримують замісний препарат.
 
Також звернувся військовослужбовець, який добровільно пішов до лав ЗСУ приховавши свій діагноз при проходженні ВЛК, намагався самостійно зняти абстинентний синдром за допомогою препаратів на основі прегабаліну, проте це не принесло очікуваного результату. Тому чоловік намагався отримати замісний препарат у м. Слов’янськ, але лікар йому відмовила. Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ терміново зв’язалися з працівниками медзакладу. Після консултації разом з пацієнтом було прийнято рішення, що враховуючи його нинішній статус, а саме причетність до ЗСУ та неможливість у подальшому мати доступ до безперервності, прийняте рішення  провести детоксикацію в умовах стаціонару.
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежості та ЗПТ фіксували порушення безпервності лікування ЗПТ в умовах СІЗО (Харківська та Запорізька області), причому одне зі звернень надійшло від лікаря сайту ЗПТ після адвокаційного візиту керівника проєкту.
Також надходять скарги щодо черг (Київська, Кірогвоградська та Харківська області). Показово, що після втручання співробітників Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ всі наркозалежні стали учасниками програми й отримують життєво необхідне лікування.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print