0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом 2023 року на Національну гарячу лінію з питань вірусних гепатитів надійшло 2602 звернення.

З них 2375 надійшло телефоном, а 227 — онлайн. Тобто, онлайн до нас надходить кожне 12-те звернення.

Надалі при аналізі ми будемо спиратися на дані, отримані під час телефонних консультацій, оскільки вони дозволяли зібрати більшу частину інформації про клієнта та причину звернення. Відповідний розділ можна екстраполювати на всі дані Гарячої Лінії.

Якщо говорити про розподіл звернень за статтю, то на відміну від попередніх років ми стали отримувати більше звернень від чоловіків, ніж від жінок. Тобто, ми маємо розподіл, коли 48% звернень надходить від жінок, а 52% — від чоловіків. Пояснити ці зміни в розподілі звернень за статтю можна тим, що на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів надходить усе більше звернень від військових, якими є переважно чоловіки.

Традиційно, більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів надходить від представників ключових груп. Не став виключенням і 2023 рік. Від представників ключових груп телефоном надійшло 1018 звернень, ще 387 звернень надійшло від членів їхніх родин, від загального населення надійшло 399 звернень протягом 2023 року. Відповідна ілюстрація показу звернень важлива, оскільки дає розуміння пропорційності звернень від представників ключових груп відносно загального населення.

Відповідна розбивка звернень за телефоном з врахуванням поділу на ключові групи, а також таких важливих категорій як військові, ВПО (які також входять до груп підвищеного ризику інфікування вірусними гепатитами) буде виглядати наступним чином:

У порівнянні з минулим роком, ми продовжуємо спостерігати тенденцію до збільшення кількості звернень від військових. Якщо говорити про те, які теми звернень є основними саме для цієї категорії клієнтів Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, то ми можемо сказати що це питання щодо доступу до безкоштовного лікування, а також питання профілактики вірусних гепатитів, зокрема щодо вакцинації від вірусного гепатиту В.

Переходячи до тематики звернень, потрібно відзначити, що тема доступного лікування є основною у зверненнях.

Щодо розподілу звернень за регіонами, то традиційно найбільша кількість звернень надходить з м. Київ, Дніпропетровської, Київської, Одеської, Львівської та Харківської областей. Показово, що Львівська область стала входити до числа лідерів за кількістю звернень лише на тлі прийому великої кількості ВПО та збільшення кількості населення.

Як відомо, окрім інформаційної діяльності, фахівці Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів проводять адвокаційну роботу.

Варто зазначити, що основні випадки порушення прав, над вирішенням яких працювали наші фахівці, стосувалися відмов у лікуванні в тому числі для військовослужбовців та ветеранів, труднощів з доступом до лікування у тому числі для дітей та відмов у госпіталізації попри важкий стан пацієнтів.

Усього протягом 2023 року було зафіксовано та опрацьовано 67 кейсів.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print