0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом місяця консультанти Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ опрацювали 677 звернень. З них 519 надійшло телефоном, а 158 – онлайн. Тобто, з початку року повномасштабної війни ми отримали 2997 звернень (з них 2000 надійшло телефоном та 997 онлайн).

На кількість звернень з регіонів, які надходять на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ, великий вплив має військова обстановка та пов’язаний з цим стан реалізації програми. Наприклад, враховуючи те, що у Луганській області не працює жоден сайт ЗПТ, то й звернень звідти ми отримали всього 4.

Водночас, незважаючи на активні бойові дії у Донецькій області деякі сайти продовжують працювати, тому звідти надходить велика кількість звернень.

У Києві через відсутність препаратів ЗПТ у аптечній мережі наркозалежні звертаються щодо участі у державній програмі ЗПТ, також лідером за зверненнями є Дніпропетровська область, це в основному звернення від ВПО та щодо примусового зниження дозування.

Що стосується категорії звернень: майже половина звернень (48%) припадає на питання щодо контактів сайтів, лікарів та питання щодо того, як стати на програму ЗПТ, та питання щодо участі в програмі (тести, алкоголь, запізнення і т.д.).

Кожне 15-те звернення на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ протягом травня містило питання щодо COVID-19.

А скарги на дозування замісного препарату були в кожному 18-тому зверненні.

Варто зауважити, що скарги на дії поліції містилися в 18 зверненнях, що надійшли протягом травня 2022 р.

Традиційно більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ, споживачів ін’єкційних наркотиків та членів родини.

З урахуванням усіх категорій людей, які звертаються, розподіл звернень на Гарячу Лінію виглядає наступним чином: інші — 11 звернень, ЛВН не СІН — 1, пацієнти ЗПТ — 410, представники НУО — 9, СІН — 207, член МДК — 4, член родини — 35 звернень.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print