0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

За два тижні червня на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 262 звернення (205 телефоном та 57 онлайн). З них 201 звернення від чоловіків та 61 від жінок.
За регіонами трійка лідерів незмінна — Київ, Дніпропетровська та Донецька області.
Найбільше звернень від пацієнтів ЗПТ, на другому місці СІН і відповідно на третьому — члени родини.
Основні теми звернень:
наявність/відсутність препаратів ЗПТ в аптечній мережі,
як стати учасником державної програми,
отримання замісного препарату за кордоном,
мобілізація та ЗПТ,
отримання препаратів ЗПТ у Донецькій області тими пацієнтами, які не евакуювались (контакти сайтів, графіки та часи роботи),
примусове зниження дозування (Київ, Генічеськ, Лозова),
отримання препарату для самостійного прийому під час воєнного стану (контроль залишків, переведення на щоденний прийом, видача препаратів на термін більший ніж на 10 діб),
вилучення препарату ЗПТ поліцією або ТРО (Київ, Кривий Ріг).
Також за цей період відкрито та вирішено 10 кейсів.
 Так, з нашою допомогою безперервність лікування зберіг пацієнт ЗПТ з м. Бахмут, який є інвалідом по зору (детальніше про ситуацію – тут https://bit.ly/39ndHqJ )
Варто зазначити, що завдяки роботі Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, замісний препарат отримали також учасники програми з м. Лозова Харківської області.
Проблема полягала у тому, що люди не могли отримати свої ліки, бо аптека відмовлялася прийняти препарат від постачальника.
Наші фахівці зв’язалися з відповідальною за ЗПТ у м. Лозова, вона втрутилася в ситуацію, і питання з оформленням необхідної документації було вирішене. Аптека прийняла препарат від постачальника, і пацієнти змогли продовжити отримувати життєво-необхідне лікування.
Також, як не прикро, деякі пацієнти звертаються щодо порушення їхніх прав медпрацівниками, але виявляється, що самі не дотримуються правил участі в програмі ЗПТ.
Наприклад, приходять на декілька днів раніше для отримання препарату (при цьому не можуть надати залишки, бо їх немає), або намагаються хитрувати й отримувати препарат у декількох регіонах (отримати в одному місці на 30 днів, переїхати і наступного дня намагався отримати в іншому регіоні).
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print