';

Активістка ВО “ВОНА” взяла участь в онлайн-майстерні, присвяченій боротьбі з насильством на ґрунті ненависті

Регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”, параюристка Vladislava Melenty взяла участь в онлайн-майстерні громадянського суспільства, присвяченій темі боротьби з насильством на ґрунті ненависті, організованою Командою Freedom HOUSE в Україні.

“Близько сорока учасників розбирали виклики, які стоять перед нашим суспільстві. Вислухавши виступи представників різних спільнот, очевидно, що проблеми спільні у всіх, а отже, притаманні й людям, які живуть з наркозалежністю”, – поділилася своєю думкою Владислава.

Дуже мала частина постраждалих від насильства на ґрунті ненависті готова говорити відкрито і розкривати свій статус. Причина у недовірі до влади, чиновників, поліції, побоювання осуду з боку суспільства.

Упереджене ставлення в суспільстві підігрівається діяльністю радикально налаштованих груп. Хоча дане явище й існувало у світі завжди, ми не можемо ігнорувати те, що ці рухи нарощують силу і безкарно висвітлюють свої злочини. Наркозалежні дуже часто стикаються з їх свавіллям.

З нашого боку необхідна альтернативна подача інформації, фіксування, освітлення свавілля і насильства. А також розвінчання стереотипів, нав’язаних та тих, які достались в спадок.

Одна з презентацій, яка викликала гарячу дискусію, явно показує, що мають місце дії та, навпаки, бездіяльність, свавілля в правоохоронних органах, необізнаність або небажання кваліфікувати злочини на ґрунті ненависті. Одна з причин цього – пострадянская модель, яка пустила сильне коріння.

Так, наприклад, дотепер слідчим необхідне зізнання обвинуваченого про його нетерпимості до певних людей, без цього доказової бази не вистачає, щоб кваліфікувати злочин на ґрунті ненависті. Є проблеми й у навчанні, немає офіційної спеціалізації по даному напрямку.

Завданням спільнот стимулювати поліцію, щоб такі справи доходили до судів.

Навряд чи ми можемо позбутися цього явища на системному рівні, але в наших силах привернути увагу.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80