0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

В період з 10 по 12 квітня відбулися зустрічі представників Фонду “Надія та Довіра” Басенко Ігоря Миколайовича — лідера батьків-активістів та Ботвін Сергія Павловича – керівника Національного Телефону Довіри з питань наркозалежності та ЗПТ з батьками, діти яких є клієнтами сайтів ЗПТ. Вони проходили в чотирьох містах: Рівне, Луцьк, Тернопіль та Хмельницький, на базі регіональних сайтів замісної підтримуючої терапії при підтримці представників медичних установ та співробітників місцевих НПО.

Перша зустріч відбулася 10 квітня у м. Рівне при сприянні Благодійного фонду «Майбутнє без СНІДу» та Рибчук Людмили Віталіївни на базі Рівненського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Були присутні 11 батьків. Під час бесіди був розвіяний міф про небезпеку метадону та роз’яснена процедура скарг на медичний препарат на сайті ДЕЦу (МОЗ України), розглядалися питання працевлаштування пацієнтів та лікування від гепатиту С. Було вирішено проводити зустрічі з залученням профільних фахівців (психологів, юристів, тощо) для подальшої соціалізації пацієнтів. Батьки обмінялися контактами для зустрічей у майбутньому і обговоренні нагальних питань, а також висловили бажання щодо співпраці з Фондом і активній участі у батьківському русі.

Наступна зустріч того ж дня відбулася у Луцьку в приміщенні Волинського обласного наркологічного диспансеру за сприяння і у присутності заступника Головного лікаря із медичної частини Луцюка Ростислава Васильовича. Питання, що турбували батьків, були аналогічні до тих, які підіймалися у Рівному. Це і якість препарату, і психологічна та юридична допомога як самим батькам, так і їх дітям. З начмедом було обговорено можливість отримання препарату за рецептом та самостійного прийому. За його словами, пацієнти не висловлюють бажання до самостійного прийому, тому і не впроваджується така практика, а щодо рецептурної видачі, то немає домовленостей з аптеками про видачу препарату за рецептом.

Наступної доби в Тернополі на базі ГО «Джерела» пройшла зустріч з батьками та ініціативною групою клієнтів ЗПТ. Значну допомогу в організації зустрічі надала Козарецька Тетяна Ігорівна, яка приймала активну участь у заході. Була обговорена поточна ситуація впровадження програми ЗПТ в місті. Серед основних проблем пацієнти та батьки відмітили відсутність рецептурної видачі препарату стабільним клієнтам, в тому числі тим, що працюють, та відсутність отримання препарату для самостійного прийому важко хворими пацієнтами ЗПТ, особливо тими, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, небажання наркологів прислухатись до самопочуття пацієнтів щодо зниження або підвищення дозувань препарату. Були обговорені інші проблеми впровадження програми ЗПТ в місті Тернопіль. Фонд очікує копії звернень від пацієнтів на бездіяльність лікарів та місцевих чиновників для подальшого юридичного супроводу цих випадків. 

Заключна зустріч відбулася 12 квітня у м. Хмельницкий. Вона проходила у Хмельницькому обласному наркологічному диспансері при сприянні головного лікаря Проскурняка Богдана Володимировича. Також були присутні Керівник організації Хмельницького обласного відділення мережі ЛЖВС/координатор сайтів ЗПТ в Хмельницькій області Стрілець Сніжана Миколаївна і медичний персонал диспансеру. На зустрічі був розглянутий поточний стан реалізації програми замісної терапії в області та існуючі проблеми. Основна з них була озвучена головним лікарем, а саме: відсутність ліцензії на наркотичні засоби у Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, що ускладнює прийом препарату пацієнтами, які перебувають на амбулаторному лікуванні у центрі. Батьки виразили вдячність головному лікарю за можливість отримання препарату для самостійного прийому на 10 діб. Представники Фонду надали інформацію про можливість лікування гепатиту С у клієнтів ЗПТ, якою вони не володіли. Присутні батьки виразили бажання до подальшої співпраці з Фондом, брати участь в національних тренінгах, а також запропонували проводити регіональні обласні міні-тренінги, особливо з психологічних, юридичних та медичних питань. Висловлюємо нашу подяку Проскурняку Б. В. за активне сприяння програмі замісної терапії в Хмельницькій області та її розширенню і Стрілець С. М. за допомогу в організації зустрічі.

Зустрічі проводилися за фінансової підтримки МФ «Відродження».

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print