0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з вірусним гепатитом. Він покликаний привернути увагу суспільства до проблеми гепатитів, що особливо актуально для України сьогодні.
Через повномасштабну війну зростає ризик інфікування вірусними гепатитами В та С, оскільки мають місце поранення, сексуальне насильство та переливання неперевіреної крові. Захистити себе від вірусних гепатитів В та С можна, дотримуючись правил профілактики – використання стерильного або одноразового медичного інструментарію, користування лише власними зубними щітками та лезами, використання бар’єрної контрацепції та щеплення проти гепатиту В.
Але війна вплинула і на людей, які розпочали або планували розпочати лікування.
З початком повномасштабної війни ми на Національній Гарячій Лінії з питань вірусних гепатитів стали отримувати звернення щодо неможливості діагностування гепатиту через відсутність розхідників.
Інша велика частина звернень стосувалася відсутності майже у всіх регіонах України препаратів для лікування гепатитів В та С (або наявність у лікувальному закладі лише одного препарату зі схеми).
Крім того почали звертатись пацієнти, які розпочали лікування, але через активні бойові дії або окупацію вимушені були виїхати у більш безпечні регіони, і в них виникли проблеми з продовженням лікування.
Навіть за таких умов ми намагалися необхідну інформацію та допомогти кожному, хто до нас звертався. Тільки цьогоріч фахівці Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів опрацювали понад тисячу звернень. Сьогодні ми хочемо розповісти про непрості ситуації, які вдалося вирішити завдяки втручанню наших фахівців.
Сподіваємося, що когось із вас вони вмотивують звернутися за допомогою чи консультацією.
 
Фахівці Національної гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ допомогли отримати безкоштовне лікування вірусного гепатиту С воїну ЗСУ. Він лежав у військовому госпіталі з фіброзом третього ступеня. Але окрім лікування гепатопротекторами пацієнту нічого запропонувати там не могли через відсутність препаратів для лікування ВГС та вже готували до виписки.
Проте чоловік звернувся на Гарячу Лінію, а її фахівці зв’язалися зі співробітниками відділення гепатитів ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України». Там в умовах обмеженої кількості доступних курсів для лікування вірусних гепатитів знайшли можливість надати пацієнту необхідне безкоштовне лікування вірусного гепатиту С.
 
До нас звернувся пацієнт з Донецької області, внутрішньо переміщена особа, який зараз знаходився в м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область). Чоловік просив, щоб йому допомогли отримати лікування вірусного гепатиту С. Перед тим, як зателефонувати на Гарячу Лінію, пацієнт самостійно звернувся до Криворізького Центру СНІДу й поспілкувався з соціальним працівником, проте отримав відповідь, що кількість курсів лікування – обмежена, і розрахована в першу чергу для місцевих пацієнтів.
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів оперативно зв’язалися з кейс-менеджеркою проєкту з лікування вірусного гепатиту, який реалізовує МБФ Альянс громадського здоров’я. Кейс-менеджерка організувала дообстеження пацієнта та зустріч з лікарем. У результаті пацієнт зі “свіжими аналізами” отримав безкоштовне лікування в рамках проєкту, який реалізовується МБФ Альянс громадського здоров’я.
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів весь цей час підтримували контакт з пацієнтом, щоб він не втратив мотивацію для терапії та отримував додаткові відповіді на питання, пов’язані зі станом здоров’я та лікуванням.
 
Інший випадок допомоги ВПО в отриманні лікування вірусних гепатитів мав місце в Миколаївській області. Саме сюди, рятуючись від активних бойових дій, переїхав з Донецької області пацієнт, який отримував лікування вірусних гепатитів D та В. Чоловік мав при собі препарати для лікування на 2 місяці, отримані в медзакладі на Донеччині. Проте видати препарати на довший термін лікар з Донецької області був не в змозі через їх обмежену кількість. Пацієнт потребував продовження лікування, і завдяки підтримці фахівців Гарячої Лінії та небайдужому ставленню лікаря-інфекціоніста в медзакладі за новим місцем проживання, чоловік зберіг безперервність лікування.
 
Трапляються й ситуації, коли пацієнти звертаються на Гарячу Лінію, оскільки хочуть уточнити деякі моменти у лікуванні й потребують, так би мовити, «погляду ще одного лікаря». З цієї причини на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів звернулася жінка, яка розповіла, що в її чоловіка цироз печінки й асцит (накопичення рідини в черевній порожнині). Пацієнт отримав ліки проти вірусного гепатиту С, і його відправили додому. Проте ні сечогінних препаратів, ні препаратів, що стабілізують тиск, ні препаратів для зниження рівня цукру чоловік не приймав.
Наші фахівці пояснили, що в складних випадках, як цей, лікування в перші два тижні може відбуватися в стаціонарі, оскільки є високий ризик проявів побічних дій, а людина в такому стані потребує постійного медичного нагляду.
Фахівці Гарячої Лінії звернулися до медзакладу й навели аргументи щодо доцільності госпіталізації. Варто зазначити, що знайти спільну мову з лікарями вдалося досить легко, й пацієнта госпіталізували.
Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте консультації – дзвоніть до нас! Дзвінки на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів за номером 0-800-50-33-10 безкоштовні в межах України. Також отримати консультації можна онлайн на нашій Fb-сторінці, для цього потрібно написати повідомлення.
На Гарячій Лінії також можна отримати безкоштовну консультацію кваліфікованого лікаря-інфекціоніста.
Телефонуйте та будьте здорові!
———
Нагадуємо, що координацію проєкту здійснює Благодійний Фонд “Надія та Довіра” а за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Healthта Глобального фонду
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print