0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Однією з ключових груп щодо поширення ВІЛ залишаються люди, які вживають наркотики. Благодійний Фонд «Надія та Довіра» вже 15 років допамає людям, які живуть з наркозалежністю, в захисті прав та доступі до лікування.
Сьогодні ми хочемо наголосити на значенні замісної пітримувальної терапії (ЗПТ) в контексті протидії ВІЛ.
Вживання наркотичних речовин, зокрема, ін’єкційних наркотиків несе значний ризик щодо інфікування та поширення ВІЛ. ЗПТ — це спосіб лікування залежності від опіоїдів з доведеною ефективністю. Пацієнти програми мають можливість приділяти час власному здоров’ю, і якщо вони є ВІЛ-позитивними — регулярно приймають специфічні препарати проти ВІЛ — антиретровірусну терапію (АРТ).
Антиретровірусна терапія (АРТ) допомагає знизити рівень вірусного навантаження ВІЛ в організмі настільки, що його неможливо виявити при лабораторному обстеженні. Відповідно, ВІЛ стає неактивним в результаті АРТ і не передається. Мова йде про принцип «Не визначається — значить, не передається» (Н=Н).
Серед ВІЛ-позитивних пацієнтів ЗПТ в Україні приймають АРТ понад 97%
Наркозалежність та ВІЛ є важливими викликами сьогодення, проте спільні зусилля і толерантне ставлення до людей, які живуть з наркозалежністю, та до людей, які живуть з ВІЛ, розуміння ситуації та спільні зусилля допомагають у вирішенні цих обох проблем та сприяють зміцненню суспільного здоров’я.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print