';

Загроза життю учасників програми: коронавірус COVID-19 та відмова у переведенні на самостійний прийом

Життя і здоров’я понад тисячі людей опинилося під загрозою у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19 ‼️
Причина у тому, що головні лікарі з цілого ряду міст ігнорують рекомендації, які надало Міністерство охорони здоров’я України, і змушують пацієнтів з груп ризику щоденно приходити до кабінетів видачі замісного препарату для отримання життєво необхідного лікування.

Мова йде про учасників програми замісної підтримувальної терапії, більшість з яких мають тяжкі супутні патології, у тому числі захворювання дихальної та серцево-судинної систем, знижений імунний статус.

Такій підхід стануть загрозу не лише пацієнтів, а й медпрацівників, які задіяні в реалізації програми ЗПТ.

Йдеться про

🆘м. Бар (Вінницька область), де отримують ЗПТ 17 пацієнтів на базі КНП «Барська районна центральна лікарня» Барської районної ради

🆘 м. Покров (Дніпропетровська область), де отримують ЗПТ 45 пацієнтів на базі КП “Центральна міська лікарня Покровської міської ради Дніпропетровської області»;

🆘 м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область), де отримують ЗПТ на базі

Бази Лікувльно-профілактичних закладів м. Кривий Ріг – 10 пацієнтів,

КП “Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради – 44 пацієнти

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №6» Криворізької міської ради – 10 пацієнтів

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №7» Криворізької міської ради – 18 пацієнтів

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №5» Криворізької міської ради – 20 пацієнтів

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Криворізької міської ради – 43 пацієнти

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради – 46 пацієнтів.

КП “Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради – 44 пацієнти.

КП “Криворізької багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги» Дніпропетровської Обласної ради – 485 пацієнтів.

🆘 м. Слов’янськ (Донецька область), де отримують ЗПТ 56 пацієнтів на базі Відокремленого структурного підрозділу КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Краматорськ» у м. Слов’янськ

🆘 м. Покровськ (Донецька область), де отримують ЗПТ 33 пацієнти на базі Відокремленого структурного підрозділу КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Краматорськ» у м. Покровськ

🆘 м. Балаклія (Харківська область), де отримують ЗПТ 9 пацієнтів на базі КНП «Балаклійська центральна районна лікарня»

🆘 м. Гадяч (Полтавська область), де отримують ЗПТ 26 пацієнтів на базі КНП “Гадяцька центральна районна лікарня» Гадяцької районної ради.

🆘 м. Лисичанськ (Луганська область), де отримують ЗПТ 42 пацієнти на базі КНП Лганської обласної ради «Центр психічного здоров’я»

🆘 м. Нова Каховка (Херсонська область), де отримують ЗПТ 52 пацієнти на базі КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» Новокаховськоїміської ради.

Учасники програми змушені кожного дня відвідувати сайт ЗПТ, який є місцем скупчення людей. Багатьом потрібно діставатися до кабінетів видачі громадським транспортом, що в ситуації з карантином стало майже неможливим, бо міжміське сполучення припинено, а для користування міським транспортом потрібні спеціальні перепустки, яких учасники програми не мають.

Слід зазначити, що введення карантинних заходів поставило під питання і набір нових пацієнтів, яким показана участь у програмі ЗПТ, оскільки ряд кабінетів видачі препарату переведені на дво- або триденний графік. Крім того, для включення в програму часто необхідне стаціонарне обстеження для встановлення діагнозу та щонайменше двотижневе щоденне спостереження за пацієнтом для підбору дозування, що передбачає перебування в приміщенні в скупченні людей.

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ регулярно отримує дзвінки, як від наркозалежних, які прагнуть стати учасниками програми ЗПТ, так і від лікарів, які цікавляться, як вони можуть забезпечити прийом до програми в таких нормативних та епідеміологічних умовах. Тому ми звернулися з офіційним листом до Міністра охорони здоров’я.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80