0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

В рамках адвокаційной кампанії щодо захисту прав жінок, які живуть з наркозалежністю, зокрема сексуальних та репродуктивних прав, фахівчиня з адвокації та керівник проекту PITCH Фонду «Надія та Довіра» відвідали організації, які працюють з ЖЖН в Краматорську та Слов’янську Донецької області. В процесі зустрічі обговорили потреби і проблеми ЖЖН в регіоні.

Офіційна статистика говорить, що кількість жінок, які отримують замісну підтримувальну терапію в цілому по Україні в середньому в 4 рази менше, ніж чоловіків. В Донецькій області показник кількості жінок на сайті ЗПТ менше ніж кількість чоловіків в 7, а на окремих сайтах в 8 разів.

Дві зустрічі: в БО «БФ» Клуб «Світанок» (Краматорськ) і в ГО «Наша Допомога» (Слов’янськ) — організації, партнеру по Проекту PITCH, дозволили поспілкуватися з працівницями, які працюють з ЖЖН, активістками ініціативної групи та жінками-пацієнтками сайтів ЗПТ.

Фото Благодійний Фонд "Надія та Довіра".

По результатам зустрічей, можна виділити три гіпотези, причини, чому ЖЖН в Краматорську і Слов’янську не звертаються за допомогою:
1. Молоді жінки використовують неопіоідні вуличні наркотики.
2. Має місце гендерно-обумовлене насильство, коли партнери жінки утримують її вдома та не пускають розпочати лікування.
3. В невеликих містах високий рівень стигматизації та самостигматизації жінок.

Загальна картина виглядає таким чином, що жінки відмовляються лікуватися, не можуть чітко озвучити свої потреби, не звертаються до лікарів. При більш детальній розмові з жінками виявляється, що майже кожна жінка стикалася з порушенням своїх прав, дискримінацією медичними працівниками, співробітниками держорганів та національної поліції. Причиною цього є побоювання розголосу наркозалежності або ВІЛ-статусу, особливо з боку жінок, в яких є діти, високий рівень самостигми і впевненість жінок, що вони “самі винні” і заслуговують поганого відношення до них.

Фото Благодійний Фонд "Надія та Довіра".

Наступним кроком роботи буде продовження опитування жінок щодо порушення їх прав для збору доказів гипотез для адвокаційній кампанії та розробка заходів для підвищення обізнаності ЖЖН щодо їх прав та шляхів протидії гендерно-обумовленому насильству.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print