';

В Хмельницькому пацієнтам ЗПТ примусово знизили дозування. Після втручання Гарячої Лінії ситуація стабілізувалася.

Пацієнтам замісної терапії з м. Хмельницького примусово більше, ніж в половину зменшили дозування замісного препарату. Ситуація ускладнювалася тим, що придбати препарат в аптечній мережі було неможливо. Після звернення Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ у пацієнтів з’явилася можливість придбати препарат за рецептом в аптечній мережі міста.

На Національну Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ 08.05.2020  звернулись пацієнти сайту ЗПТ, які отримують препарат на базі Хмельницького обласного наркологічного диспансеру зі скаргою на те, що без попередження всім пацієнтам без виключення було примусово знижено дозування препарату метадон на 55%.

Показово, що така ситуація склалась вже не вперше. Через перевищення середнього дозування по сайту (116 мг метадону) залишків препарату не вистачало до наступної поставки. Пацієнти були стурбовані тим, що багато з них перебувають на АРТ та протитуберкульозній терапії, які потребують підвищення дозування.

За наявною у нас інформацією, залишків препарату ЗПТ по Хмельницькій області не було, отже перерозподілити препарат з інших кабінетів ЗПТ області, аби підтримати хворих, було неможливо, не могли пацієнти і докупити препарат за рецептом власним коштом в аптечній мережі, бо жодна з аптек не працювала з препаратом
метадону гідрохлорид.

Фахівці Гарячої Лінії звернулися до Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної адміністрації та до Центру громадського здоров’я України, щоб проблема з адекватним плануванням потреб у препараті була вирішена, а подібні ситуації більше не повторювалися, а замісний препарат можна було придбати в аптеках.

Після звернення Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, в Хмельницькому в учасників програми з’явилася можливість придбати замісний препарат за рецептом в аптечній мережі.

Тепер пацієнти, які мають дозування понад 100 мг, можуть придбати життєво необхідні ліки за рецептом.

“На даний час пацієнти сайту замісної підтримувальної терапії отримують препарати ЗПТ в повному об’ємі з урахуванням середніх розрахункових доз за призначенням лікаря-нарколога”, – йдеться у відповіді Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.

Що ж до препарату, який придбаний за кошти держбюджету, то він надійшов 19 травня.

У листі зазначено й де саме можна купити замісний препарат пацієнтам, яким призначене дозування, вище за 100 мг: “зокрема, аптека “Фармація” за адресою вул. Кам’янецька, 67, м. Хмельницький.

Слід зазначити, що придбання препарату через аптечну мережу стало можливим також завдяки діяльності організації, яка веде МПСС (медичний та психосоціальний супровід) – Хмельницьке відділення БО ЛЖВ (обласне відділення БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”).

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80