';

Участь в робочій зустрічі стосовно перспектив впровадження програми ЗПТ в Київській області

Чи буде розширення програми замісної підтримувальної терапії в Київській області та коли саме наркозалежні з м. Ірпінь та м. Бровари зможуть отримати життєво необхідне лікування? На ці питання сьогодні шукали відповідь фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України, керівники лікарень та представники громадських організацій, серед яких були і співробітники Благодійного Фонду “Надія та Довіра”та Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ.
Київська область – є однією з найбільш проблемних областей у впровадженні ЗПТ. Оціночна кількість споживачів опіоїдів на область становить 7695 осіб. На диспансерному обліку внаслідок вживання опіоїдів перебувають понад тисячу осіб.
У той же час ЗПТ отримують тільки 172 особи. Все через те, що не всі міста мають кабінети видачі препарату, а стати учасником державної програми замісної підтримувальної терапії і безкоштовно отримувати життєво необхідний препарат людина може тільки за місцем реєстрації.
Кабінет видачі препарату мав відкритися при Ірпінській та Броварській ЦРЛ ще 01.04.2014. Проте їх нема й досі.
Фахівці Гарячої Лінії звернули увагу на цю проблему: “До нас надходять звернення від наркозалежних з Київської області, більшість з них з м. Бровари, які прагнуть стати пацієнтами ЗПТ. Сьогодні все, чим ми їм можемо допомогти – це надати інформацію про приватні сайти. Але слід враховувати, що згідно з нашими дослідженнями, великий відсоток наркозалежних перебувають на утриманні членів родини. Тож, коли ми говоримо про необхідність у відкритті сайтів, то мова йде про життя наркозалежних, про якість життя їхніх родин, про зниження рівня злочинності та протидію поширенню таких небезпечних захворювань як ВІЛ, вірусні гепатити, туберкульоз”.
Геннадій Михайлович Зільберблат, керівник КЗ КОР “Обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання”, пояснив ситуацію так: “Проблема міста Бровари в тому, що стосовно наших пацієнтів є стигма”.
Інша проблема у тому, що лікарі-наркологи при наборі пацієнтів на ЗПТ прагнуть керуватися диспансерним обліком. Водночас пацієнти бажають зберегти анонімність діагнозу (і мають на неї право). Зовсім не дивно, що нема охочих розголосити свій статус тільки для того, щоб отримати консультацію нарколога та стати в чергу на отримання препарату, яка невідомо чи рухатиметься взагалі.
Також представники ЗОЗ вказували на недостатню кількість працівників та не обладнані приміщення або їхню відсутність. І це при тому, що кабінети вже були обладнані, а потім приміщення було знесене (м. Ірпінь) чи перейшло у власність іншої організації (м. Бровари).
Якщо ж говорити про результати зустрічі, то діалог необхідно продовжувати, залучаючи представників місцевої влади та громадських організацій.
Самі лікарі висловили бажання поспілкуватися з колегами з інших міст, які не є обласними центрам, де ЗПТ вже налагоджене. Ключові питання це порядок на сайті, який знаходиться при лікарні.
З позитивних новин те, що заплановано відкриття нового сайту ЗПТ в місті Обухів, який охопить щонайменше 70 пацієнтів з міста та району. Наразі, вирішується питання організації ремонту та облаштування приміщень.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80