';

Участь в акції “Support. Don’t punish” 2019

Світ 26 червня відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їхнім незаконним обігом. Саме сьогодні, сотні організацій і людей по всьому світу проводять акцію “Support. Don’t punish” (“Підтримати. Не карати”).
В Україні цьогорічна акція проходила під стінами Адміністрації Президента і мала назву “Спляча красуня – українська наркополітика”. Її провело Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю спільно з партнерськими організаціями та ініціативними групами – Всеукраїнським об’єднанням наркозалежних жінок “ВОНА”, Легалайф-Украина, Європейською мережею людей, які вживають наркотики, Міжнародним консорціумом з наркополітики (International Drug Policy Consortium) та Альянсом громадського здоров’я.
Мета акції – висловити протест проти жорстокої наркополітики, яка спрямована в першу чергу на споживачів.
“Наша держава протягом десятиліть вела війну з наркотиками, і ці заходи довели свою неефективність, – заявила у своїй промові представниця Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Іванчук. – Наркозалежність – це хвороба, і людям потрібне лікування, а не покарання. Репресивна ж наркополітика лише сприяє ризикованому ін’єкційному вживанню і поширенню таких хвороб, як ВІЛ та вірусні гепатити”.
“Ми закликаємо відмовитися від переслідування людей, які вживають наркотики. Люди потребують підтримки, а не покарання. Ми хочемо донести інформацію про необхідність змін у наркополітиці до Президента України. Support, don’t punish”, – висловив свою позицію Антон Басенко.
“В Україні кожна десята людина засуджена за те, що в більшості європейських країн не вважається злочином. Це зберігання без мети збуту” – заявив Павло Скала, асоційований директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров’я.
Організатори та учасники акції закликають в пріоритетному порядку декриміналізувати зберігання наркотиків без мети збуту і повністю відмінити будь-яке покарання за це. Відповідного листа представники громадських організацій передали до Адміністрації Президента.
Завершилася акція перфомансом за участю сплячої красуні, яка уособлювала наркополітику нашої держави.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80