';

Тренінг “Знай свої права” пройшов в Домі прав людини

12-14 листопада, за підтримки Альянсу громадського здоров’я та за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом туберкульозом та малярією, проходив тренінг “Знай свої права” для параюристок з числа лідерок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” та активісток спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю.


Під час заходу учасниці ознайомилися з типовими та найбільш кричущими випадками порушення прав жінок, які живуть з наркозалежністю за даними роботи проекту “Вуличні юристки”.  Цей проект Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” реалізує за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Присутні провели гендерний аналіз кейсів проекту та обговорили шляхи протидії множинній дискримінації стосовно представниць спільноти. Під керівництвом тренерок розібрали, які інструменти адвокації доцільно використовувати на національному та міжнародному рівнях. Зокрема, обговорили, як жінки з різних соціальних груп використовують універсальні періодичні звіти для впливу на ситуацію в країні.

Окремий блок тренінгу був присвячений тому, як відстояти своє право на безкоштовне лікування. Це актуальна тема, оскільки зараз оплату за медичні послуги, які згідно з Конституцією України мають бути безкоштовними, вимагають чи не в кожному державному чи комунальному медичному закладі.

Голова правління ГО “Жіночий ресурсний центр” Ірина Максимова розповіла, як домогтися безкоштовної медичної допомоги і оминути довгі бюрократичні процедури.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80