0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Представники таких організацій, як Українська фундація правової допомогиВсеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністюЛегалайф-УкраинаБлагодійний Фонд «Надія та Довіра»Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА а також Українська Гельсінська спілка з прав людини — УГСПЛ уклали Меморандум.

У ньому йдеться про співпрацю у галузі захисту та відновлення порушених прав представників уразливих категорій, до яких належать
— люди, які споживають ін’єкційні наркотики чи живуть з наркозалежністю, в тому числі пацієти ЗПТ;
— люди, які живуть з ВІЛ, в тому числі які знаходяться на АРВТ;
— секс-працівниці та секс-працівники (люди, які надають сексуальні послуги за винагороду).
З цією метою Сторони домовилися про розробку та початок роботи над пілотною моделлю співпраці “Захист та відновлення порушених прав людини уразливих категорій людей адвокатами на умовах Pro bono”.
Термін «рro bono” означає, що надання професійної допомоги благодійним та громадським та некомерційним організаціям надається на безоплатній основі.

Ось перелік справ, з приводу яких можна буде отримати безоплатну допомогу адвоката:

1. Розголошення медичної таємниці (статус та діагноз, перебування на програмах ЗПТ, АРТ тощо).

2. Відмова від надання медичної допомоги, ускладнення процесу отримання медичної допомоги в зв’язку із ВІЛ-позитивним статусом людини.

3. Ненадання медичної допомоги/переривання безперервного медичного лікування з моменту затримання правоохоронними органами та в місцях несвободи (із залученням соціального працівника).

4. Застосування фізичного та психологічного насильства з боку працівників правоохоронних органів — випадки поновлення порушених прав.

5. Незаконне затримання/позбавлення волі правоохоронними органами — випадки поновлення порушених прав.

6. Вилучення препаратів ЗПТ правоохоронними органами під час особистого обшуку. Ненадання на сайті повторно препаратів ЗПТ без наявності протоколу особистого обшуку.

7. Перешкоди в отриманні ЗПТ пов’язані із неможливістю людині з’явитися в медичну установу самостійно (випадки не пов’язані із обмеженням/позбавленням волі).

8. Захист прав потерпілих від дискримінації (ст. 161 КК України) пов’язаної з їхньою приналежністю до уразливих категорій.

9. Гендерне насильство щодо секс-працівниць та секс-працівників (людей, які надають сексуальні послуги за винагороду).

10. Примусове позбавлення батьківських прав клієнта, у зв’язку із його належністю до уразливих категорій. Представництво інтересів клієнта у випадках позбавлення батьківських прав іншого з батьків, у зв’язку з домашнім насильством.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print