0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні представники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ взяли участь в робочій зустрічі в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
Останнім часом зафіксовані непоодинок випадки, коли приміщення обладнують під кабінети видачі замісного препарату, але через деякий час сайт закривають. Пацієнти ж змушені їздити за десятки, а то й сотню кілометрів, щоб отримати життєво необхідні ліки.
На жаль, як показує досвід, не всі лікарі розуміють, що замісна підтримувальна терапія являє собою програму зменшення шкоди і спрямована на протидію поширенню наркоспоживання і таких небезпечних інфекцій, як ВІЛ, вірусні гепатити та туберкульоз. Також завдяки регулярному отриманню замісного препарату хворі з опіоїдною залежністю мають змогу повернутися до соціально активного життя, у них пропадає мотивація до кримінальної поведінки.
Через незацікавленість окремих осіб, розширення програми не відбувається, хоча люди, які хочуть стати пацієнтами програми, регулярно звертаються на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та замісної підтримувальної терапії та до інших пацієнтських організацій.
Учасники зустрічі назвали найбільш проблемними регіонами м. Фастів Київської області, м. Лозова Харківської області, м. Томашпіль Вінницької області та м. Ковель Волинської області. Викликає занепокоєння громадських організацій і забезпечення безперервності лікування препаратом замісної підтримувальної терапії в Черкаській області.
На думку громадських організацій, виправити ситуацію допоможе чітка позиція Міністерства охорони здоров’я щодо замісної підтримувальної терапії.
На зустрічі обговорювалося також питання збільшення числа сайтів замісної підтримувальної терапії в Київській області. Наразі, охоплення програмою представників ключової групи в цьому регіоні — недостатнє.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print