';

Робочі візити в Одеську та Вінницьку області

На цьому тижні спеціалісти Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ здійснили робочі візити до Одеси та Вінниці для ознайомлення з ситуацією з наданням замісної терапії в цих регіонах. І ось, що ми можемо сказати:

По-перше, ми хочемо відзначити одеських міських урядників за вагому підтримку та розвиток програми ЗПТ у місті. Найближчим часом планується відкриття ще одного сайту, посилення заходів з психосоціального супроводу, проведення освітніх заходів з працівниками поліції щодо програми замісної терапії. Все це ми почули на робочій зустрічі по обговоренню проекту міської програми з протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, вірусним гепатитам, в якій брали участь представники НГО, депутатського корпусу міста, Національної Поліції, департаменту охорони здоров’я та медичні працівники.
На цьому ж заході була проведена зустріч з новопризначеним т.в.о. начвідділу протидії наркозлочинності Національної Поліції в Одеській області, під час якої ми розповіли про Гарячу Лінію та принципи її роботи, отримали дуже позитивну реакцію про важливість існування нашого сервісу і запевнення, що інформація буде доведена до особового складу.

По-друге, хочемо подякувати медичному персоналу обох міст, які в умовах кадрового дефіциту (звільнення лікаря-нарколога на одному з сайтів Одеси, звільнення медсестри у Вінниці) продовжують надавати лікування пацієнтам, не зважаючи на збільшення навантаження.

А тепер до проблем:
З отриманої інформації можна констатувати, що великою проблемою Одеської області є дуже мала кількість сайтів на її території. Так, наприклад, пацієнти з Подільська вимушені витрачати на дорогу до сайту більше 3-х годин лише в один бік. Ми будемо закликати відповідальних чиновників Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації розглянути можливість збільшення мережі сайтів на території області.
Також в Одесі, на одному з сайтів, медичний персонал вимагає надання використаних блістерів на контроль від пацієнтів, які отримують препарат для самостійного прийому, про що персоналу надане роз’яснення, що дана процедура документально не регламентується, тому пацієнти не зобов’язані виконувати цю вимогу.

В Вінниці, під час особистого спілкування, ми побачили прогалини у розумінні деяких принципів програми ЗПТ у працівників поліції. Серед пацієнтів же значних претензій до медичного персоналу не було виявлено, а під час особистої бесіди з пацієнтами їм були роз’яснені їх обов’язки і права та надані рекомендації щодо поведінки в разі їх порушення.

А ще медичним персоналом в обох містах була піднята проблема відвідування пацієнтами кабінетів видачі у стані алкогольного сп’яніння, що призводить до відмови у наданні препарату, оскільки це може привести до тяжких наслідків для здоров’я пацієнта. Ми вкотре закликаємо учасників програми ЗПТ утримуватись від вживання алкогольних напоїв, оскільки лікарями буде відмовлено у видачі препарату, на що вони мають беззаперечне право.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80